Při Vyškovském mikulášském běhu nebude chybět pohádková návštěva

Vyškovský mikulášský běh. Foto: Atletický klub AHA Vyškov

Sedmnáctý ročník Vyškovského mikulášského běhu uzavře jako již tradičně venkovní sezónu tamějšího atletického oddílu. To ovšem neznamená, že se jedná o uzavřenou společnost. Naopak, do akce se ve Vyškově v sobotu 20. listopadu mohou zapojit všichni milovníci pohybu na čerstvém vzduchu bez ohledu na svůj věk či výkonnost.

„Očekáváme, že dorazí asi tak dvě stě nebo tři sta běžců, jako tomu bývalo v minulých letech. Je to taková naše rozlučka se sezónou, atmosféra tedy bývá velice příjemná,“ řekl Jiří Hajzler z pořádajícího Atletického klubu AHA Vyškov.

Program se bude odehrávat na Atletickém stadionu za parkem a v přilehlých Smetanových sadech. Zahájí jej v 9,40 hodin nejmladší žákyně během na jeden okruh o délce 900 metrů. Vzdálenosti budou poté s přibývajícím časem narůstat až po dorost a juniory, jež čekají tři okruhy a tedy 2 700 metrů.

V 11,50 hodin se ke slovu dostanou také muži a ženy s hlavním závodem na 4 800 metrů. Až dorazí do cíle, vystřídají je na trati přípravky, po a po nich i ti nejmenší – benjamínci (ročníky 2014–2015) a zlatíčka (kluci a dívky narození roku 2016 a dříve).

„Jak napovídá i název naší akce, budeme mít na stadionu vzácnou návštěvu. Přijdou totiž Mikuláš s andělem a čertem, což ocení nejen děti. Stylem mikulášské nadílky máme zajištěny rovněž ceny pro nejlepší tři účastníky v každé kategorii. Ti se mohou těšit na perníkové chaloupky a další perníkové produkty,“ uvedl Jiří Hajzler.