Příbramský aquatlon – nejprve krytý bazén, pak tratě v parku

Příbramský aquatlonŽe je možné originálním způsobem skloubit i v zimních podmínkách vodu s během, se snaží dokázat Příbramský aquatlon. Tato originální soutěž, která bude mít svou premiéru právě v sobotu 21. března, je skutečnou výzvou pro sportovce každého věku – od šestiletých žáčků až po seniory nad padesát let. Jejími pořadateli jsou Team internetPB a Plavecký klub Příbram.

„Příbramský aquatlon je závod určený pro všechny, kteří umějí alespoň trochu plavat a běhat a chtějí si zasportovat nebo zazávodit,“ říká sportovní ředitel Jan Zikmund, sám trenér Plaveckého klubu Příbram. „Těžko odhadovat, kolik účastníků se postaví na start, hodně bude také záležet na počasí. Přihlášky registrujeme až na místě, ale když dorazí alespoň padesát dospělých a sedmdesát, budeme spokojeni.“

Většinu příprav této akce nesl v minulých měsících na svých bedrech. Psal články do regionálního tisku, obesílal městské internetové portály, tiskl letáčky a obcházel s nimi všechny příbramské školy. Další dva kolegové mu pomáhali s marketingem, sháněním diplomů a cen. Samotný závod už bude zajišťovat dvacítka pořadatelů.

Pro účastníky je vypsáno celkem devět soutěžních kategorií – od šestiletých žáčků až po kategorii nad padesát let. V sobotu dopoledne čeká aktéry nejprve úvodní plavecká disciplína na tratích od pětadvaceti až do 400 metrů v Aquaparku Příbram. Odpoledne ožijí cesty v areálu Nový rybník, kde se uskuteční běžecká část dvoudílné soutěže. Zde musejí zájemci zvládnout tratě od 300 do 5 000 metrů.

Žactvo a dorost startují zdarma, dospělí zaplatí 250 korun. Na nejúspěšnější závodníky v součtu obou disciplín čekají při slavnostním vyhlášení věcné ceny.

„Ceny máme velice rozmanité. Dospělí obdrží poukázky na jídlo nebo termoprádlo. Na nejlepší děti čeká například sportovní komplet, atraktivní tapety na stěnu, diplomy, medaile a další drobnosti,“ slibuje zajímavou motivaci v cíli účastníkům Příbramského aquatlonu Jan Zikmund.