Příbramský půlmaraton nabídne příjemné prostředí i bouřlivou atmosféru

Příbram v neděli 11. června ožije sportem. Foto: Příbramský půlmaraton

V čerstvě zrekonstruovaném sportovním areálu Nový rybník v Příbrami si v neděli 11. června dají sraz vyznavači běhu. Posedmé se zde uskuteční Příbramský půlmaraton, který láká nejen na dlouhou trať, jíž vděčí za svůj název, ale rovněž na celou řadu doprovodných běhů. Akce je součástí projektu Tipsport Sportuj s námi.

„U nás si může zaběhat úplně každý. Vytrvalci vyrazí na nejdelší trať, ale máme i fitness běh na dva a půl kilometru nebo řadu štafet. Ty jsou velmi oblíbené, evidujeme rodinné štafety, školní, firemní i ty složené ze sportovních klubů, kdy mezi sebou měří síly různá odvětví. Očekáváme, že si k nám přijde zaběhat okolo čtyř set atletů,“ prozradil Petr Švarc z pořádajícího Triklubu Příbram.

První přijdou u Nového rybníka na řadu od 9 hodin děti. Po nich od 11,30 hodin budou startovat postupně dospělí do svých běhů počínaje půlmaratonem a následovat budou štafety. V jejich rámci každý absolvuje dva okruhy a tedy 5,2 kilometru. Trasy jsou vedené v bezprostředním okolí rybníka po asfaltu a zpevněných cestách.

„Náš okruh je sice kratší, takže jej půlmaratonci absolvují hned osmkrát, zato ale na něm je velká koncentrace fanoušků, takže je tu vždy skvělá atmosféra. Tu navíc v prostoru startu přiživí vtipný moderátor i DJ. Děti se mohou těšit na diplomy a drobné ceny, dospělí zabojují třeba o vouchery do restaurací, speciální pivo z místního pivovaru a úplně každý si na památku odnese pamětní medaili,“ uvedl Petr Švarc.