Přípravy finišují, Hradecký terénní triatlon odstartuje v neděli

Hradecký terénní triatlon odstartuje v neděli 1. srpna 2021.

Areál u rybníka Biřička v Hradci Králové zaplní v neděli 1. srpna multioboroví sportovní nadšenci. Po osmnácté se zde bude konat Hradecký terénní triatlon, při němž mohou vyrazit změřit své síly s ostatními nejen ostřílení borci z řad dospělých, ale kdokoliv další, kdo by si rád vyzkoušel své dovednosti na souši i ve vodě.

„V současnosti máme 150 přihlášených, už tradičně se nám ale plní listina v posledním týdnu nebo i na místě před startem. Rekordní účast jsme zaznamenali v roce 2019, kdy se na trať vydalo 300 triatlonistů,“ uvedl ředitel závodu Leoš Roušavý z pořádajícího sportovního oddílu SK RN Hradec Králové.

Den plný pohybu na čerstvém vzduch zahájí duatlonové dětské závody od 10 hodin. Zapojit se mohou už malé děti, nejkratší trať totiž počítá s 50 metry běhu a 100 metry na kole či odrážedle. V 11,30 hodin přijde chvíle pro hobbíky na trase Easy triatlonu, kdy se jim do cesty postaví 150 metrů plavání, 5 kilometrů na kole a 1,5 kilometru běhu. Konečně ve 13 hodin odstartuje hlavní závod se 400 metry plavání, 19 kilometry na horském kole a 4 kilometry běhu.

„Nejlepší tři celkově a ve štafetách se mohou těšit na finanční odměnu, k tomu v každé věkové kategorii vyhlašujeme stupně vítězů, za něž závodníci obdrží věcné ceny. Ty jsou dohromady v hodnotě sto tisíc korun. V průběhu celého dne budou mít návštěvníci závodu navíc možnost vyzkoušet si na rybníku zdarma jízdu na paddleboardu,“ popsal Leoš Roušavý.