Proběhnout se Táborem? Klidně, ale až po Večerníčku.

Tabor2Běžeckých závodů, které se konají přes den, je nespočet. Tak proč se neproběhnout až ve večerních hodinách? To si zřejmě řekli pořadatelé Večerního běhu Táborem a podle všeho dobře udělali. Ve čtvrtek 2. října se totiž uskuteční již 40. ročník této akce, která se v letošním roce stala součástí nového projektu České unie sportu ČUS SPORTUJ S NÁMI.

Do Večerního běhu Táborem se pravidelně zapojuje až 300 účastníků, převážně dětí z místních základních škol. Své kategorie ovšem mají i dospělí nebo veteráni. „Žádné startovné se neplatí, zapojit se do závodu může skutečně každý. Kdokoliv půjde okolo a řekne si, že si chce zaběhnout, není problém. Na místě se zaregistruje a je to. Běhají celé školy, jednotlivci, dokonce i sportovní oddíly, které tento běh mají místo pravidelného tréninku. S přípravami jsme už téměř hotoví, zbývají doladit poslední detaily,“ nastínil týden před závodem za pořadatele Zdeněk Krátký.

Na všechny vítěze v každé kategorii čeká v cíli medaile a pohár. Sladkou odměnu a malý dárek si však zaslouží všichni, kteří proběhnou cílem. Ceny obdrží šampioni z rukou starosty města Tábor Jiřího Fišera, který převzal nad akcí záštitu. Kulisa podvečerního města však není jediným lákadlem Večerního běhu Táborem. „Vůbec to celkové hemžení běžců a hlavně dětí v ulicích vypadá moc hezky. Zajímavostí je, že na trati máme další žáky, tentokrát na kolech. Provázejí zejména ty nejmenší běžce, aby je navigovali a ukazovali, kde správně zatočit,“ přiblížil průběh závodu Zdeněk Krátký a dodal, že přípravy závodu má na starosti desítka lidí, ovšem během samotného běhu se na trati pohybuje až padesátka organizátorů.

Trať závodu povede od hotelu Palcát kolem obchodního domu Dvořák, přes ulici Erbenova, Smetanova, Kollárova a zpět přes třídu 9. května k hotelu Palcát. Pár minut po 18. hodině postupně vyběhnou na kilometrovou trať jednotlivé skupiny. Pro nejmladší běžce je připravena poloviční trasa, ti starší si naopak ještě přidají jeden okruh kolem obchodního domu. Mezi veterány se objeví i pravidelný účastník této akce a zároveň držitel čestného titulu Superželezný muž Karel Schneider. Sportovec, který i v pokročilém věku dokázal za méně než 24 hodin ujet na kole vzdálenost 250 km, uběhnout 50 km a k tomu ještě uplavat 5 km, bude skutečnou ozdobou 40. ročníku Večerního běhu Táborem.