Projekt ČUS Sportuj s námi odstartoval stylově – pohybem! Zadýchali se patroni i školáci

_TOM7298Pondělí 1. září nebyl jen prvním dnem školáků po letních prázdninách. V tělocvičně sportovního areálu Děkanka v Praze zároveň odstartoval v plném lesku i nový projekt České unie sportu s názvem ČUS Sportuj s námi, jehož generálním partnerem jsou České dráhy, a. s. Však také účastníky tiskové konference stylově vítaly stevardky oblečené ve slušivých železničních stejnokrojích.

Nový projekt, jehož cílem je přitáhnout veřejnost a zvláště děti ke sportování, zastřeší postupně až 180 akcí po celé České republice. Mnohé z nich se přitom pořádají již několik desítek let. „Nechceme nic extra vymýšlet, organizátoři akcí to dlouhodobě zvládají skvěle sami. Naším cílem je proto je podpořit hlavně finančně a mediálně, abychom ještě více namotivovali veřejnost k účasti na těchto akcích,“ řekl na tiskové konferenci Miroslav Jansta, předseda České unie sportu.

Generálním partnerem projektu ČUS Sportuj s námi jsou České dráhy, a. s. A že je jejich zájem opravdový, zdůraznil ve svém vystoupení také předseda představenstva Českých drah, a. s., Daniel Kurucz: „Tímto projektem chceme podpořit současně dvě aktivity – maximální zapojit veřejnosti do všech forem rekreačního a výkonnostního sportu a také jí umožnit výhodnou dopravu na tyto sportovní soutěže.“

_TOM7284 _TOM7312 _TOM7360 _TOM7397 _TOM7471

A o které akce se vlastně jedná? „Výběr pokryje opravdu celou Českou republiku, námi podporované sportovní události se konají ve všech regionech, kde si již vybudovaly svůj věhlas a tradici. Mezi nimi jsou například Velká Kunratická, Volejbalová Dřevěnice, Spoke MTB cyklomaraton v Kralovicích nebo závody dračích v Chomutově a ve Znojmě,“ vytipoval některé z největších akcí v rámci projektu Sportuj s námi Jan Boháč, generální sekretář České unie sportu.

Hvězdní patroni šli příkladem

Projekt Sportuj s námi se v první zářijový den představil vskutku originálně. Kromě oficiální části formou tiskové konference pro zástupce médií se v celé své kráse představili i tři hvězdní patroni projektu – olympijští vítězové Eva Samková a Jaroslav Kulhavý spolu s hercem, režisérem a sportovním nadšencem Jakubem Kohákem, kteří se zde pochlubili i zcela novým zábavným spotem ke kampani.

_TOM7205 _TOM7186 _TOM7170 _TOM7169 _TOM7133

Oba mladí sportovci se hned zapojili do veškerého sportovního dění, které se v útrobách pražského areálu Děkanka odehrálo. Nejprve vydatně fandili školákům z atletického oddílu Spartak Praha 4 při sprinterské štafetě přes překážky, aby se o chvíli později už sami zapojili do krátkého florbalového utkání po bohu mladých nadějných sportovců.

„Jardo, běhej trochu! Se tam ploužíš…,“ popoháněl svého nového svěřence „trenér“ Jakub Kohák zpoza hrazení. I on sám se pak sportovně vyřádil při trestných kopech na brankáře. A jaká je při penaltách jeho taktika? „Důležité je, aby praskla síť. Pak už je to jedno,“ prozradil se smíchem své know-how Jakub Kohák, jinak také olympijský vítěz v žabácích na 50 metrů. A pobavil tak celé obecenstvo včetně vzácného hosta a dalšího olympijského vítěze z Nagana, hokejového brankáře Dominika Haška. „Kdo nesportuje, je emočně ochuzen. A já chci, aby děti tyhle emoce měly,“ podpořil Jakub Kohák závěrem myšlenku projektu ČUS Sportuj s námi.

_TOM7125 _TMA9252 _TMA9243 _TMA9199 _TMA9169