Putování Moravským Slováckem provede turisty lesy Chřibů

Putování Moravským krasem nabídne pět pěších a dvě cyklistické trasy.

Malebná zvlněná krajina pohoří Chřiby bude v sobotu 13. května po jednadvacáté kulisou turistického pochodu s příznačným názvem Putování Moravským Slováckem. V jeho rámci si účastníci mohou vybrat některou z pěti pěších a dvou cyklistických tras, které jsou vedeny kolem významných přírodních i kulturních zajímavostí.

„Rekordní účast byla pět set pochodníků, spokojeni budeme i když dorazí tři stovky. Hodně to u nás – jako u jiných akcí pod širým nebem – závisí na počasí. Každopádně srdečně zveme všechny věkové kategorie, trasy jsou koncipované tak, aby si mohl vybrat každý včetně rodin s dětmi. Pro ty je vhodná nejkratší varianta, na níž jsou atrakce jako trampolíny a pro rodiče otevřená hospůdka. Mezi dospělými bývá hodně zájem o distance kolem dvaceti kilometrů, uvidíme, jak to bude letos,“ uvedl Miroslav Vaculík z pořádajícího Klubu českých turistů, odbor Vřesovice.

Pochodníci budou vyrážet od Komunitního centra ve Vřesovicích od 8 do 12 hodin. Nejkratší, pětikilometrová trasa zamíří k Lesnímu baru v lesoparku. Na osmikilometrovém okruhu poputují účastníci na horu svatého Klimenta a zpět. Třináctikilometrový okruh navíc nabídne pohled na skalisko Kozel či zříceninu hradu Cimburk, sedmnáctikilometrový zamíří přes Moravanské louky ke Koryčanské kapli a pětadvacetikilometrový obsáhne i Vršavu, Zavadilku, Kazatelnu či Zubkovu studánku.

Cyklisté mají na výběr mezi čtrnáctikilometrovou trasou z Vřesovic kolem skaliska Kozel, studánky U Mísy a Cimburku zpět a pětačtyřicetikilometrovou, která povede přímo na Cimburk a dále přes Koryčany, Jestřabice a Bukovanský mlýn zpět do Vřesovic.

„Každý se dočká za absolvování pochodu plakety a diplomu, k tomu odměňujeme nejmladšího, nejstaršího a nejvzdálenějšího účastníka, stejně jako nejpočetnější rodinu. Po skončení pochodu budeme rovněž losovat bohatou tombolu, kdy se dá říct, že vyhraje prakticky každý druhý – máme připraveno tři sta cen, které mimo jiné věnoval například hejtman Jihomoravského kraje, město Kyjov a šedesát dalších partnerů,“ prozradil Miroslav Vaculík.