Rakovník přivítá Freestyle Battle, největší akci svého druhu v zemi

Hokejový stadion HC Rakovník budou mít v sobotu 13. července pod palcem trochu netradičně vyznavači workoutu. Šestnáctitisícové středočeské okresní město je přivítá na 5. ročník Freestyle Battle SK Meg Gym Rakovník, která představí divákům absolutní českou elitu i aktivně nabídne možnost si něco nového vyzkoušet. Akce je součástí projektu České unie sportu Tipsport Sportuj s námi.

„Jednoznačně si stojím za tím, že nabídneme skutečně atraktivní program, v prestižní Freestyle Battle budeme mít nějakých třicet účastníků v top formě, to jsou doopravdy ti nejlepší z celé České republiky. K tomu se asi šedesátka dalších zapojí v soutěži Sets and Reps. Laikům ty výkony často připadají, jako by se dívali na nadlidi. Oni se dovedou vzepřít na rukou, až to popírá gravitaci, jiný zase udělá jen tak sto čtyřicet dřepů na jedné noze… Je to neskutečné,“ odhalil Marek Hauner z pořádajícího SK Mek Gym Rakovník, co lze na akci očekávat.

Zahájení je na pořadu v 10 hodin, kdy vypukne soutěž Sets and Reps, při níž budou mít svalovci za úkol vypořádat se se zadanými cviky v opakujících se sadách. Chybět nebudou shyby, dipy, dřepy a přítahy na hrazdě. Od 13 hodin odstartuje Freestyle Battle, z níž vzejdou King and Queen of Muscle Up.

V průběhu celého dne bude probíhat bohatý doprovodný program zaměřený na děti. Ty si budou moct vyzkoušet své dovednosti třeba na deseti stanovištích Decathlon arény pod dohledem trenérů a vyhrát zajímavé ceny, zúčastnit se tanečních vystoupení na stagi, nebo se dosyta vydovádět ve dvou skákacích hradech či v Jump aréně s trampolínami.

„Chceme rodičům s dětmi přiblížit sport, proto představíme hned deset jeho odvětví, kde nebude chybět kromě workoutu i tanec, což ocení třeba dívky, florbal nebo hokej. Pro děti máme připravené medaile, které si samy dozdobí v kreativním koutku s Agátkou, i nějaké dobroty a věcné ceny. Pro dospělé pak zajímavé poukázky na nákup výživy i sportovních potřeb a skleněné plakety. Po celý den bude na místě skvělé občerstvení, kromě klasické kuchyně i vegetariánská a bezlepková jídla, a chybět nebudou dva pivovary. Po vyhlášení v 18 hodin nastoupí kapely včetně revivalu Tří sester a do ranních hodin bude o zábavu postaráno díky DJi Matymu,“ prozradil Marek Hauner.