Rathgeber Cup přivede do Bystřice nad Pernštejnem mladé fotbalisty

Rathgeber Cup prověří síly mladých fotbalistů ze čtyř krajů.

Události letošního roku amatérský sport bezesporu ovlivnily, ale díky rozvolňování opatření pro boj s koronavirem je konečně možné, aby se milovníci pohybu všech věkových kategorií vrhli vstříc prvním vzájemným střetnutím. V Bystřici nad Pernštejnem se za tímto účelem uskuteční v sobotu 20. června 3. ročník Rathgeber Cupu, fotbalového turnaje určeného chlapcům i dívkám spadajícím do kategorie mladších žáků.

„Kapacitu máme plnou, dokonce jsme ji z původně plánovaných dvanácti museli rozšiřovat na šestnáct týmů. Zájem byl veliký, jelikož se řada turnajů kvůli karanténním opatřením spojeným s covidem-19 musela letos rušit. Družstva budou smíšená a bude se hrát hned na čtyřech hřištích současně. Pro děti jsou zajištěny tekutiny, oběd a když zrovna nebudou hrát, mají možnost navštívit přilehlé koupaliště, aby se trochu osvěžily. Očekáváme kvalitní konfrontaci, jelikož dorazí celky nejen od nás z Kraje Vysočina, ale také z Jihomoravského, Olomouckého a Pardubického,“ prozradil vedoucí turnaje Milan Hronec z pořádajícího SK Bystřice nad Pernštejnem.

Dějištěm Rathgeber Cupu bude místní fotbalový stadion, zápolení o celkový triumf začne v 9,00 hodin a v 17,00 hodin by měl být znám vítěz. Hrát se bude na 20 minut na travnatém povrchu v počtu sedm hráčů a gólman, tým smí mít maximálně patnáct členů. V průběhu celého turnaje absolvuje každý celek šest utkání, nejprve ve skupinové fázi a následně v play-off o umístění. Rozdávat se bude sada zlatých, stříbrných a bronzových medailí, přičemž hned nejlepších šest mužstev získá rovněž pohár. Mladí fotbalisté se navíc mohou těšit na individuální ocenění v pěti kategoriích, ceny věnované sponzorem akce a tašku s dobrotami na cestu domů.

„Hned následující týden, v sobotu 27. června, pak u nás v Bystřici přivítáme mladší přípravky v rámci 7. ročníku charitativního turnaje. Maximální kapacita je dvacet družstev, zatím máme čtrnáct přihlášených a věříme, že stav nakonec naplníme. Některé týmy zkrátka ukončily sezonu dřív, jiné ani třeba nezačaly po rozvolnění trénovat. Bude to každopádně pěkná akce s bohatým doprovodným programem, kde nebude chybět malování na obličej, tombola a další atrakce. V posledních letech jsme výtěžek věnovali místnímu Dennímu stacionáři Rosa, tentokrát chceme přispět na zdravotnické pomůcky našemu bývalému hráči Ladislavu Mitášovi, který se zotavuje po úrazu,“ uvedl Milan Hronec.