Rekordní zamykání Moravice uzavře letní vodáckou sezónu

Víkend 18. a 19. září bude pro vodáky nejen z Opavska nebo Moravskoslezského kraje, ale i z dalších regionů České republiky ve znamení Zamykání Moravice. Půst způsobený loňským zákazem hromadných akcí z důvodu koronavirové pandemie se pozitivně podepsal na rekordním zájmu o účast. Ta je skutečně ohromná, vyplout se chystá na čtyři tisíce milovníků vodáckého sportu. Ostatně půjčovny v okolí již hlásí, že materiál je beznadějně rozebraný.

„Lidé si chtějí vynahradit, co před rokem nebylo možné. Lodě a příslušenství na místě už pořídit nelze, leda dovézt z větší dálky. Úsek lze splout jak naráz nebo jej rozdělit do dvou dnů, kvůli velkému počtu přihlášených však doporučujeme zarezervovat si místo v kempu dopředu, Podhradí bude nejspíš plné, ale dají se využít i další destinace jako třeba Autokemp Kajlovec. Seznam možností včetně kontaktů najdou zájemci na našem webu,“ vysvětlil Adam Šindler z pořádajícího sportovního oddílu Campanula vodáci.

Moravici budou lodě splouvat od přehradní nádrže Kružberk, která bude po oba dny upouštět 13 m3 vody – v sobotu od 8 do 12 hodin, v neděli od 7 do 11 hodin. Ke sjezdu se lze připojit i z Podhradí u Vítkova, v takovém případě je ideální do lodě sednout ve 13 hodin. Povinná je registrace a uhrazení poplatku 30 Kč za účast, k nástupu a výstupu pak je třeba využít k tomu určených míst.

„Zájemci o splutí by rozhodně měli mít nějakou předchozí zkušenost s vodou, mluvíme o obtížnosti WW 2. Pokud ji nemají, a přesto by se chtěli zúčastnit, je ideální připojit se k někomu, kdo už má nějakou řeku odjetou. Po cestě jsou totiž i nesjízdné jezy, které budou dopředu označeny a zajištěny záchrannou službou,“ doplnil Adam Šindler.