REPORTÁŽ: 19. ročník Kopřivnického drtiče poznamenalo špatné počasí

V sobotu 16. července se beskydskými horami proháněli cyklisté na horských kolech. Probíhal zde 19. ročník nezávodního „poloorientačního“ maratonu na horských kolech Kopřivnický drtič 2016, jejímž partnerem je společnost EP Energy Trading. Na programu byl i závod pro děti do 16 let Drtík.

Kopřivnický drtič

„Letošní ročník výrazně ovlivnilo počasí. Do Drtiče bylo původně přihlášeno 950 bikerů, ale díky nepříznivé předpovědi jich dorazilo necelých 700. Ráno ještě nepršelo, ale pak byla situace v Beskydech kritická. To se podepsalo i na účasti v odpoledních dětských závodech. Startovala necelá padesátka mladých cyklistů,“ komentoval akci hlavní organizátor Evžen Knězek z Asociace sportovních klubů Tatra Kopřivnice.

Nejdelší trať s devíti kontrolními místy měřila 125 kilometrů a účastníci během průjezdu oblasti Beskyd nastoupali 3700 výškových metrů. Cyklisté odstartovali na letním stadionu Emila Zátopka v Kopřivnici, na trati pro ně bylo připraveno několik občerstvovacích stanic a pro zařazení do losování tomboly o věcné ceny měli limit 12 hodin na zdolání celé trasy. Nejzdatnější bikeři dorazili do cíle po 15. hodině.

„Drtič 2016 – jedna báseň! Brutální trať, a v takovém počasí několikanásobný masakr. Ale já to mám rád. Všechny kontroly posbírané, tak spokojenost. Za rok znovu,“ uvedl po závodě jeden z účastníků – Patrik ze Slovenska.

„Všichni, kteří stihli časový limit a měli všech devět razítek z kontrol, byli zařazeni do losování věcných cen od sponzorů. Hlavní cenou bylo cyklistické kolo od starosty města Kopřivnice v hodnotě patnácti tisíc. V dětských závodech pak byli odměněni všichni závodníci,“ doplnil Evžen Knězek.

Do přípravy celé akce včetně tras se zapojilo 60 organizátorů.

Dojezdovou listinu najdete zde.