REPORTÁŽ: 24 hodin stolního hokeje Most proběhlo za účasti dvou mistrů Evropy

Severočeské město přivítalo z pátku 25. listopadu na sobotu 26. listopadu další ročník akce 24 hodin stolního hokeje Most. Jak už se stalo pravidlem, ústřední roli přitom hrál turnaj ve šprtci, nechyběly ovšem ani další druhy stolního hokeje nebo fotbálku. Organizátory obzvlášť potěšilo, že se kromě starých známých tváří zúčastnila i řada nováčků.

V průběhu maratonu stolního hokeje se zapojilo 116 hráčů, z toho 25 jich vydrželo hrát celou noc. Především dorazili borci z Mostu, Meziboří, Litvínova a Chomutova, ale také dva Pražáci. Celkově je náš turnaj pěkná a velká akce, ale v rámci celorepublikových soutěží je účast bodově méně ohodnocená, proto k nám nezajíždějí třeba Moraváci. Skvělé bylo, že k nám dorazila řada nových tváří. Mám za ty roky činnosti velký přehled a dobře 35 účastníků jsem viděl poprvé,“ uvedl Jakub Hasil z pořádajícího sportovního oddílu Billiard-hockey Most.

Turnaj probíhal ve Středisku volného času v Mostě od pátečních 9 hodin do stejného času v sobotu ráno. Prvních šest hodin byl na programu šprtcový turnaj jednotlivců ČP Expres. Ten posléze vystřídal šprtec dvojic. Od 16,30 do 18,30 hodin přišla řada na air hockey, následně do 20 hodin na táhlový hokej Chemoplast, aby potom až do rána pokračoval šprtec.

Zajímavostí je, že svou účastí turnaj ozdobila úřadující mistryně Evropy Valentina Grimmová nebo i to, že táhlový a air hockey měly stejného vítěze, Lukáše Doležala. Ten je v obou disciplínách stabilní českou jedničkou a rovněž aktuálním mistrem Evropy.

Když hráči čekali na své kolo, mohli využít volná stanoviště a zahrát si kteroukoliv ze soutěžních i nesoutěžních disciplín. K dispozici byly mimo výše zmíněných druhů stolního hokeje rovněž táhlový hokej Luč a tyčový stolní fotbal spolu se stolním fotbalem Tipp-Kick.

Dařilo se především domácím, kteří ovšem měli také nejsilnější zastoupení. Odměňovali jsme jako vždy první tři, kteří si s sebou domů odnesli poháry. Kromě toho jsme ocenili také děti zvlášť, aby měly nějakou motivaci. Zvláštností stolního hokeje totiž je, že se v turnaji potkávají všechny věkové kategorie současně, syn tak může narazit na otce nebo vnuk na dědečka,“ vysvětlil Jakub Hasil.

Výsledky 24 hodin stolního hokeje Most – šprtec muži: Matyáš Vaníček (BHC StarColor Most), šprtec ženy: Valentina Grimmová (Real Draci 18. ZŠ Most), šprtec žáci: Lukáš Bušo (SVČ Most), air hockey: Lukáš Doležal (Black Sharks Most), táhlový hokej Chemoplast: Lukáš Doležal (Black Sharks Most).

Foto: Jakub Hasil