REPORTÁŽ: 68. Volejbalová Dřevěnice dopadla na výbornou, celkem se jí zúčastnilo 1 350 hráčů

Tak tohle se opravdu povedlo! Sobota 7. srpna a neděle 8. srpna byly ukázkovými dny největšího a nejoblíbenějšího volejbalového turnaje v České republice. Hráčky a hráči si konečně po nejrůznějších koronavirových opatřeních dobře a v krásné atmosféře mohli zahrát kvalitní volejbal. V průběhu obou víkendů se do akce zapojilo 172 týmů, což představuje zhruba 1 350 sportovců.

Do volné soutěže, které patřil úvodní hrací den druhého dřevěnického víkendu, nastoupilo celkem 63 týmů, z toho 31 ženských a 32 mužských, což znamenalo přibližně 500 volejbalistů.

Výsledky jsme vyhlašovali krátce před dvaadvacátou hodinou a k naší velké radosti panovala výtečná atmosféra. Večerní posezení s hudbou tak nenarušila ani krátká a prudká přeháňka. Ta jen přinutila pořadatele, zejména technickou četu, aby si v neděli ráno přivstali a dali do pořádku všech deset antukových kurtů tak, aby hned v 8 hodin mohla být zahájena tradičně nejobsazenější třída,“ popsal průběh Václav Nidrle, ředitel turnaje, který pořádá TJ Sokol Dřevěnice.

Nedělní mixy ve složení čtyři muži a dvě ženy nalákaly 46 celků. Mimo boje na antuce bavily i názvy týmů. Kreativitě se meze nekladou, a tak některé – namátkou třeba Postradatelní, Gumídci z Kačerova, Oštěp jsem nechala v Tokiu a řada dalších – dovedly vykouzlit úsměv na rtech.

Turnaj byl zkrátka radost! A to jak pro hráče, tak pro nás, téměř dokonalé pořadatele. Vždyť volejbalisté si mohli vychutnat atmosféru krásného turnaje a bezvadně si zahráli, nás naopak potěšil až nečekaný zájem napříč všemi věkovými a výkonnostními kategoriemi. Teď všichni doufáme, že koronavirus už žádným zásadním způsobem volejbalové zápolení nenaruší a rozeběhnou se i pravidelné soutěže od minižáků až po superveterány,“ vyslovil přání Václav Nidrle.

Výsledky druhého víkendu 68. Volejbalové Dřevěnice – volná soutěž muži: 1. Umakart, 2. Sokol Sklenařice, 3. VK Dvůr Králové, volná soutěž ženy: 1. Dreamteam, 2. Kačenky ze Startu, 3. Oštěp jsem nechala v Tokiu, mixy: 1.Pedokníři, 2.Beránci, 3.Tučný.