REPORTÁŽ: Akce Sportuj s koňmi byla tahákem víkendu v Ostravě

Jezdecký klub Baník Ostrava sídlící v městské části Stará Bělá uspořádal v sobotu 24. června další ročník akce Sportuj s koňmi. Návštěvníci mohli nahlédnout do zákulisí, pobavit se, svézt se nebo zjistit, co práce s koňmi obnáší – a dveře se netrhly!

„Jsem pořádně uchozená z prohlídek a moc spokojená,“ řekla Karla Hudečková z pořádajícího oddílu. „Měli jsme obavy z počasí, předpověď nás strašila kroupami, ale to se naštěstí nepotvrdilo a vše klaplo na jedničku. Ráno lehce sprchlo a pak už bylo celý den krásně. Do stájí se dorazilo podívat 220 dětí, které jsme zapisovali, a pak samozřejmě i spousta dospělých.“

Malé milovníky elegantních zvířat čekala na místě řada stanovišť, kde plnili úkoly a dozvěděli se zajímavosti ze života koní. Nescházela překážková dráha, malování, házení míčkem, informace o kování podkov… A na programu bylo samozřejmě i ježdění. Cameron, Bill, Perlit a klisna Memou povozili návštěvníky a byli tak právem hlavními hrdiny dne.

„Mile nás překvapilo, že nezůstalo jen u dětí, ale zapojili se i dospělí. Ty jsme nezapisovali, ale dali jim kartičky, aby si také mohli projít stanoviště. Skvělý byl pětasedmdesátiletý pán, z kterého sálalo nadšení. Když se svezl, byl úplně dojatý a pak se nám svěřil, že to byl vždy jeho velký sen, ale že se na koňský hřbet tady u nás posadil poprvé. To byl skutečně krásný moment,“ uvedla Karla Hudečková.

Všichni, kteří absolvovali soutěžní stanoviště, se mohli těšit na pamětní placku, mimoto po celý den probíhaly komentované prohlídky stájí. Své dovednosti rovněž v rámci tréninku předvedli dětští členové jezdeckého klubu, což se opět setkalo se zájmem.

„Máme báječný ohlas, návštěvníci byli nadšení, že se mohli dostat skutečně blízko ke koníčkům, a moc děkovali. Mysleli jsme však i na děti, které by snad měly z velkých koní respekt – a že se jich pár našlo! Pro ně jsme měli plyšového koníka na tyči, na kterém si mohly zajezdit,“ dodala s úsměvem Karla Hudečková.