REPORTÁŽ: Ani metr zadarmo: Čas-OFF-ka na Šerák cyklistům nic neodpustila

Jubilejní, desátý ročník Čas-OFF-ky na Šerák opět závodníky nešetřil, přesto si v sobotu 10. července do Jeseníků našlo cestu 114 dospělých a 78 dětí. Juniorům patřilo dopoledne, kdy se představili na distancích odstupňovaných podle věkových kategorií v okolí Domašova. Ve 12 hodin se na zkrácenou, sedmikilometrovou trať s převýšením 452 metrů vydali starší žáci, žákyně a kadetky a bezprostředně po nich závodníci na hlavní, jedenáctikilometrové trati s převýšením úctyhodných 811 metrů.

„Delší a prudší stoupání tady nikde v okolí není, proto je zvykem, že se k nám sjíždějí bikeři z blízka i z dáli, třeba z Hradce Králové, Olomouce či Brna. Často se zapojí i děti, které jezdí kvalitně na republikové úrovni, je to pro ně na Šeráku zajímavá prověrka. Letošní účast lehce ovlivnila situace kolem koronavirové pandemie, nicméně kdo dorazil, nelitoval. Počasí totiž snad ani nemohlo být lepší, příjemných 22 °C, jasno, bez deště a příjemně profukoval lehký vítr,“ popisuje Ladislav Chmelař z pořádajícícho sportovního sdružení eSeNBáci.

Nejrychlejšího času mezi muži docílil Karel Hartl z Hranic, který jen o dvě minuty zaostal za historickým rekordem, mezi ženami mu sekundovala Markéta Giergielová z Mondraker Racing Teamu. Tradiční večerní doprovodný program si tentokrát museli vyznavači cyklistiky odpustit, občerstvení na sedmém kilometru cestou zpět z vrcholu ale nechybělo, a tak akce probíhala v družném duchu. Půl hodinu po dojezdu posledního sportovce se v prostorách startu, u penzionu U Julka v Domašově odehrálo slavnostní vyhlášení, kdy byly ve hře medaile i sportovní vybavení.

„Kromě nejlepších ve vypsaných kategoriích jsme letos oceňovali i takzvané zasloužilé desátníky, tedy ty ze závodníků, kteří dosud nevynechali ani jeden ročník. Těch bylo celkem osm – Vladislav Krejčí, Tomáš Vychodil, Alois Uchytil, Miroslav Sobala, Jan Glombiček, Zdeněk Hégr, Josef Grepl a Marek Buchta. Ve startovním poli k naší velké radosti ani letos nescházel tradiční nejstarší účastník, 78letý Jiří Hrdina z Jeseníku,“ doplňuje některé zajímavosti Ladislav Chmelař.

Výsledky 10. ročníku Čas-OFF-ky na Šerák, muži: 1. Karel Hartl (Hranice) 39:24 min, 2. Zdeněk Petřík (Loko Campagnolo Krnov) 41:34, 3. Pavel Bezděk (Red Pointe) 41:54; ženy: 1. Markéta Giergielová (Mondraker Racing Team) 55:35 min, 2. Jana Klinecká (Hlinsko) 56:38, 3. Lenka Kašparová (Biketeam TJ Zlaté Hory) 1:00:54 hod.

Kompletní výsledky na: esenbaci.com

Více fotografií: zonerama.com