REPORTÁŽ: Aprílový běh s kuřetem: po Židovských pecích se proháněli pražští školáci

Ve čtvrtek 9. dubna se areál Židovských pecí ve třetím pražském obvodu proměnil ve velký běžecký areál. Uskutečnil se zde 21. ročník Aprílového běhu s kuřetem, který pro žáky 2. až 5. tříd uspořádala Základní škola Jeseniova v Praze 3. V osmi věkových kategoriích od sedmi do deseti let se představilo 415 školáků a úspěchem skončila také charitativní sbírka v rámci programu Pomozte dětem!, jejímž symbolem je kuře  – vybralo se 21 101 korun.

Kuře II

„Účast byla asi o dvacet dětí nižší než loni. Určitě ji však ovlivnily nemoci po chladných velikonočních dnech. Při samotném závodě nám ale počasí přálo, takže jsme strávili velice příjemné sportovní odpoledne,“ říká Jaroslava Weberová, místopředsedkyně atletického oddílu pořádajícího SK Jeseniova.

Závody odstartoval vedoucí odboru školství a zdravotnictví Městské části Praha 3 Přemysl Hrabě. Na čtyřech tratích o délce 500, 700, 900 a 1 100 metrů bojovali o běžecké úspěchy druháci až páťáci z osmnácti pražských základních škol. Každá škola mohla vyslat maximálně deset závodníků – pět dívek a pět chlapců –  do každé kategorie. V cíli dostal každý účastník pitíčko a potítko, nejlepší šestice chlapců a dívek obdržela navíc ještě diplom a věcné ceny v podobě školních a sportovních potřeb.

„Atmosféra závodu byla úžasná. Děti si navzájem fandily a podporovali členy svých školních družstev. Druháci, kteří startovali na akci poprvé, vše nesmírně prožívali. Většina žáků i doprovázejících pedagogů se poté zapojila i do sbírky Pomozte dětem! Všem, kteří přispěli, jménem pořadatelů velice děkuji,“ chválí atmosféru i přístup k charitativní akci už tradičně spojenou s touto akcí Jaroslava Weberová.

Jednadvacátý ročník Aprílového běhu s kuřetem se v tomto roce konal pod záštitou Ireny Ropkové, radní magistrátu hlavního města Prahy pro sociální politiku a školství.

 

Kompletní výsledky naleznete na: www.jeseniova.cz.

Aprílový běh (122) Aprílový běh (172) Aprílový běh (227) Aprílový běh (262) Aprílový běh (285)