REPORTÁŽ: Axis Noční desítka nechala sportovce zapomenout na starosti všedních dní

Jihlava hostila o sobotním večeru 26. března šestý ročník běžeckého závodu Axis Noční desítka. Přihlášení si mohli zvolit trasu desetikilometrovou, případně poloviční, vítaným entrée byly zkraje akce dětské soutěže. Celkem se na některou z tratí u řeky Jihlavy vydalo přes dvě stě dospělých a asi padesát dětí.

Výtečně nám vyšlo počasí, přes den bylo pravé jarní, k večeru se ochladilo k deseti stupňům, tedy byly podmínky pro běh příznivé. Báječná byla rovněž atmosféra, o niž se zasloužili jak běžci svými výkony, tak také diváci, kteří dorazili v hojném počtu borce na trati povzbuzovat,“ uvedl Pavel Hotař z pořádající organizace Pteam sport.

Start byl u haly TJ Start v Jihlavě, odkud se od 18,30 hodin vydávaly na své trasy děti, které běžely podle věkových kategorií vzdálenosti od dvou set metrů do dvou kilometrů. Ve 20 hodin pak nastoupili běžci v hlavním závodě na deset a v rámcovém na pět kilometrů – ten ocenili především začátečníci, jimž byl primárně určen.

Na pětikilometrové trati se zapojila – a v kategorii ženy open také zvítězila – Olgy Gavlitskaya původem z Kyjeva, které jsme umožnili startovat na poslední chvíli bez registrace. Byla velice ráda, že tak může alespoň na okamžik přijít na jiné myšlenky a odpoutat se od tragických událostí, jimž čelí její vlast. Na tři nejlepší v každé kategorii čekaly věcné ceny a každý, kdo dokončil, od nás získal pamětní medaili,“ popsal Pavel Hotař.

Výsledky 6. ročníku Axis Noční desítky – muži A 10 km: 1. David Vaněk (Swoboda Pteam Jihlava) 33:43 min, 2. Aleš Hrabánek (Vysočina Running) 35:57, 3. Marek Páral (Běhej Žďárák) 36:08, ženy A 10 km: 1. Michaela Matoušová (Brno Triatlon Team) 42:51 min, 2. Šárka Wastlová 44:23, 3. Klára Kubínová 45:29, muži open 5 km: 1. Jakub Exner (Swoboda Pteam Jihlava) 16:37 min, 2. Petr Miláček (Melechov) 16:59, 3. Pavel Dolák (Atetika Jihlava) 17:34, ženy open 5 km: 1. Olga Gavlitskaya (Nike Running Club) 20:24 min, 2. Hana Bártová (Run fór Fun) 23:21, 3. Kateřina Štorcová 23:43.

Kompletní výsledky na: www.ptime.cz

Foto: Pteam Sport