REPORTÁŽ: Bára Špotáková si v rámci Třemošenské padesátky vyšlápla na rozhlednu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V sobotu 7. října se uskutečnil už pětačtyřicátý ročník turistického pochodu Třemošenská padesátka. Mezi téměř devatenácti stovkami letošních účastníků se objevila i patronka projektu ČUS Sportuj s námi, dvojnásobná olympijská vítězka a dvojnásobná mistryně světa v hodu oštěpem Bára Špotáková.  Usměvavá reprezentantka absolvovala desetikilometrovou pěší trasu.

„Barbora Špotáková si vybrala trasu, která vedla na rozhlednu nad Třemošnou. Lidé byli z její účasti nesmírně nadšení, my jsme se naopak trochu báli, že ani neodstartuje, protože za ní přicházely neustále davy zájemců o společnou fotografii. Stejně velký zájem se pak opakoval i v cíli. Sama Bára se skvěle bavila a akce se jí líbila,“ popsal čilý ruch okolo oštěpařky Petr Kule z pořádajícího oddílu KČT TJ Tatran Třemošná.

Účastníci pochodu si mohli vybrat z šesti pěších tras – na 50 km, 36 km, 25 km, 15 km, 10 km a 4 km. Kromě toho byly k dispozici tratě pro cyklisty po silnici – na 67 km a 38 km – a také v terénu, kde byly na výběr distance na 63 km, 41 km a 17 km. Nejvíce účastníků se rozhodlo absolvovat desetikilometrový pochod.

Navzdory sychravému podzimu se i letošní ročník obešel bez přepršky – celkem tak už podeváté v řadě. K pochodu malebnou přírodou na sever od Plzně se nechalo zlákat 1 837 milovníků pohybu pod širým nebem. „Všechno nám vyšlo skvěle a jsem spokojený i s počtem účastníků, pokud přihlédneme k tomu, že to před pochodem vypadalo s počasím všelijak,“ řekl po akci Petr Kule.