REPORTÁŽ: Baseballový den s Ježky překonal účastnický rekord

Ve čtvrtek 10. května se v areálu Základní školy Otakara Březiny v Jihlavě uskutečnil osmý ročník originální náborové akce pro děti a mládež nazvaný Baseballový den s Ježky. Zúčastnil se ho přes čtyři stovky mladých nadšenců.

Celodenní program měl několik částí. Dopoledne bylo hřiště plné těch nejmenších baseballistů. Žáci z prvních a druhých tříd tří jihlavských základních škol mezi sebou sehráli turnaj a v jeho průběhu si vyzkoušeli řadu dovednostních soutěží.

„Turnaj odehrálo osm školních týmů, což představovalo asi 220 žáků. Jejich zápal do hry i soutěží byl plný energie. Následně je vystřídala přibližně stovka dětí ze školních družin a mateřské školy. Do odpoledního programu se zapojilo dalších 120 dětí a mládežníků, kteří přišli v doprovodu rodičů,“ sečetl účast Martin Tulis hlavní trenér Baseballového klubu Ježci Jihlava.

Ke konci programu proběhl ukázkový baseballový trénink dětí pod vedením zkušených trenérů. „Do tréninku se zapojilo dvanáct aktérů a následně šest z nich sehrálo i zápas již s aktivními členy baseballového týmu,“ doplnil Martin Tulis.

Vedení klubu pro návštěvníky připravilo také výstavku trofejí dosavadních úspěchů jihlavského baseballového týmu a zájemcům rozdalo informační letáčky, jak se stát jeho členem. „Už během akce projevilo několik rodičů zájem o náš klub a byl jsem potěšen, že ještě večer mi přišlo sedm přihlášek malých baseballistů,“ pochvaloval si Martin Tulis.