REPORTÁŽ: Běh 17. listopadu k velké radosti domácích vyhrál přerovský Václav Vandrovec

Krátící se dny a chvílemi nevlídné povětrnostní podmínky řadu lidí lákají, aby trávili stále více času v teple domova. V Přerově šli ovšem opačnou cestou a rozhodli se na státní svátek vytáhnout veřejnost ven, aby se všichni pohybumilovní zapojili do Běhu 17. listopadu, který vznikl před lety u příležitosti oslav Dne studentstva. Akce byla součástí projektu Tipsport Sportuj s námi a Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje.

Na to, že je polovina listopadu, tak k nám počasí bylo milosrdné – nepršelo ani nijak zvlášť nefoukal vítr, tak v hojném počtu dorazili i rodiče s dětmi a vytvořili malým závodníkům skutečně bouřlivou atmosféru. Poslední dny před závodem bylo deštivo, tak byla trať hlavního závodu dospělých rozbahněná. Vše se ale obešlo bez komplikací, jen tentokrát neproběhl žádný útok na rekord,“ popsal Václav Klvaňa za pořádající Atletika SK Přerov.

Úvod dne na atletickém stadionu SK Přerov v Alšově ulici obstaraly děti od mladších přípravek, které v 9 hodin vyběhly na 600 metrů, po starší žáky, kteří v 10,30 hodin čelili 1200 metrům. V 11 hodin pak vystartovali dospělí do tradičního Běhu 17. listopadu na 11,9 kilometru, který se vyjma úvodního a závěrečného kolečka po stadionu odehrával v terénu.

Celkem jedné z posledních šancí zasportovat si před halovou sezónou ještě na čerstvém vzduchu využilo 180 vyznavačů běhu. V hlavním závodě se z celkového prvenství radoval domácí Václav Vandrovec z SK Přerov v čase 42:38,07 min, následovaný Pavlem Dvořákem z Atletiky Alojzov a Pavlem Žajdlíkem. Mezi ženami se na stupně vítězů postavily Jitka Špičáková z TJ Liga 100 Olomouc s časem 51:29,09 min, Katrin Sásová z SK Vyhlídka Šternberk a Zuzana Koutná z AD Teamu.

Mezičas mezi doběhem atletů do cíle jsme si na stadionu zpestřili takovým neoficiálním miniturnajem ve vrzích a hodech koulí, diskem, oštěpem a břemenem. Máme radost, že byl závod kvalitně obsazený. Velká pochvala patří rovněž dobrovolníkům od nás z oddílu, kteří pomáhali vše zajistit. Těm nejlepším jsme věnovali finanční odměny i trofeje v podobě běžce, děti dostaly poháry,“ uvedl Václav Klvaňa.