REPORTÁŽ: Běh milénia vyhrál talentovaný juniorský triatlonový reprezentant

Jak název napoví, v sobotu 14. ledna se v Chýnově na Táborsku uskutečnil již třiadvacátý ročník Běhu milénia. Vyznavače běhu uvítala typická mírně zvlněná krajina Jižních Čech a příznivé povětrnostní podmínky pro jejich sport – zatímco v jiných letech bojovali s třeskutými mrazy, tentokrát je provázelo jarní počasí.

Právě to nejspíš hrálo roli, že si s námi přišlo zaběhat hodně lidí, obdobně jako loni jich bylo ke dvěma stovkám a nechyběla skvělá divácká kulisa. Odměnou přihlížejícím byl v hlavním závodě atraktivní souboj o stříbro a bronz přímo v cílové rovince i fantastický výkon vítěze Jakuba Homoly,“ uvedl Tomáš Macháček z pořádajícího Cykloklubu Chýnov.

Sportovci se na fotbalovém hřišti v Chýnově setkávali od sobotního dopoledne. Závodní program odstartovaly od 11,30 hodin dětské běhy, kde se zapojily budoucí naděje od nejmladší, bezmála tříleté Lucinky Šustrové až po kategorii starších žáků. Ve 13,30 pak propukl samotný Běh milénia, který zavedl závodníky po asfaltce z Chýnova do Kloužovic, Velmovic a zpět.

Na trati dlouhé 5900 metrů se záhy do čela propracoval Jakub Homola z Triathlon Teamu Tábor a posléze svůj náskok už jen navyšoval, až do cíle doběhl v čase 19:18 min, na vteřinu stejném jako před rokem maratonec Petr Pechek, jenž drží v Běhu milénia rekord za nejvíc výher. Osmnáctiletý Homola, stabilní člen juniorské triatlonové reprezentace, tak na sebe upozornil ve skvělém světle.

Všichni zapojení se dočkali medaile, nejlepší děti získaly nealkoholický sekt a dospělí si odnesli klasický šampus. Mimoto tu máme takovou specialitu, nejrychlejší Chýnovák každoročně získá prasátko, to abychom místní motivovali k účasti. Tentokrát se z něj radoval Michal Štrouf z místního fotbalového klubu, který teď nějaký čas bude mít o zásoby masa postaráno,“ usmíval se Tomáš Macháček.

Výsledky 23. ročnníku Běhu milénia – muži celkem: 1. Jakub Homola (Triathlon Team Tábor) 19:18 min, 2. Christopher Nymburg (Tým Kleť) 20:15, 3. Ondřej Kohout (TJ Chyšky) 20:20, ženy celkem: 1. Martina Hubáčková (Triathlon Team Tábor) 23:31 min, 2. Jitka Dušková (Tábor) 25:38, 3. Petra Fořtová (Atletika Písek) 26:31.

Kompletní výsledky na: cykloklubchynov.cz