REPORTÁŽ: Běh za zdravé Hostinné opět zaznamenal rekordní účast

Navzdory prudkému ochlazení a zamračené obloze si v pátek 22. června nenechal ujít pátý ročník Běhu za zdravé Hostinné 770 účastníků. Proti minulému roku se tak opět zvýšil účastnický rekord. Co však potěšilo nejvíc, byla skutečnost, že téměř všichni aktéři byli žáci zdejších mateřských, základních a

Navzdory prudkému ochlazení a zamračené obloze, z níž jen občas vykouklo sluníčko, si v pátek 22. června nenechal ujít pátý ročník Běhu za zdravé Hostinné 770 účastníků. Proti minulému roku se tak opět zvýšil účastnický rekord. Co však potěšilo nejvíc, byla skutečnost, že téměř všichni aktéři byli žáci zdejších mateřských, základních a středních škol.

„Kvůli zhoršenému počasí jsme měli obavu, kolik zájemců na start běhu vůbec dorazí. Ukázalo se však, že tato akce už má v Hostinném tradici a že láká zejména místní školáky. Naproti tomu příliš dospělých běžců nedorazilo – účastnické pole tak doplnila pouze jedna statečná maminka s kočárkem a také učitelky z mateřských škol. Zato nejmenší děti braly akci velice prestižně a bojovaly ze všech sil,“ popsal průběh běhu Petr Chmelík, jeden z organizátorů z pořádajícího Tatranu Hostinné.

V Tyršových sadech čekala na závodníky na asfaltových cestách společná trať dlouhá 400 metrů. Tu si mohli proběhnout libovolně v rozmezí 9 až 13 hodin. Pořadatelé neměřili časy a nevyhlašovali vítěze. Na všechny čekala v cíli čokoládová medaile a také buton s názvem běhu, za který dostali nápoj a tatranku. Starší děti navíc obdržely suvenýry v podobě propisovací tužky nebo pastelek, mladší zase nafukovací balónek a hopíka.

Spoluorganizátory závodu, který navazuje na dlouholetou tradici Běhu Terryho Foxe a Běhu naděje v Hostinném, byly také Odborné učiliště Hostinné, Dům dětí a mládeže Hostinné a Místní organizace ČSSD Hostinné.