REPORTÁŽ: Benešovský běžecký festival si užilo téměř 800 atletů

V neděli 19. září se na novém atletickém stadionu v Benešově uskutečnil osmý ročník Benešovského běžeckého festivalu určeného pro všechny věkové a výkonnostní kategorie. Na start šesti různých závodů se postavilo téměř osm stovek běžců. Během dopoledního programu byl slavnostně otevřen nový atletický tunel a zázemí stadionu.

„Atmosféra byla po celý den skvělá, fandilo se a návštěvníci se bavili. Řada z nich byla překvapená, jak úžasný stadion tady nyní máme. Předem registrovaných účastníků bylo asi šest set a přímo na závody dorazily ještě další dvě stovky nadšenců,“ uvedla Lenka Křížová z pořadatelského týmu Atletika Benešov.

Festivalový program měl několik částí. Nejpočetnější byla již tradičně Benešovská juniorka – závody pro děti a mládež do 18 let, kde se závodilo v sedmi věkových kategoriích.

V soutěži rodinných štafet na 3 x 400 metrů startovalo 25 týmů. Do Benešovské trojky se přihlásilo 56 závodníků, ve štafetovém klání na 4 x 2,5 km změřilo své síly 12 družstev.

V hlavním závodě, Benešovské desítce, bojovalo o prvenství 121 atletů. Nejrychleji tuto trať zdolal Janis Mach z TJ Dukla Praha, který cílovou pásku protrhl v čase 33:00,40 min. Mezi ženami si pro první místo doběhla časem 40:26,40 min Kateřina Dubjáková (Podblaničtí rytíři).

Mimo soutěžní závody proběhl i nesoutěžní charitativní běh (nebo chůze) na podporu handicapovaných sportovců z regionu. „Díky běhu na podporu osmiletého Adámka trpícího svalovou slabostí a hypotonií i zásluhou vysokého počtu účastníků běžeckého festivalu jsme jeho rodičům mohli předat částku přes padesát tisíc korun,“ řekla Lenka Křížová.

Kromě závodů byl v areálu připraven i bohatý doprovodný program a občerstvení. Během dopoledne byl za přítomnosti zástupců města Benešova a Krajského úřadu slavnostně otevřen atletický tunel. „Všichni návštěvníci festivalu si mohli tunel projít, navíc běžci využívali veškeré potřebné vybavení právě v novém zrekonstruovaném zázemí stadionu,“ doplnila Lenka Křížová.

 

Kompletní výsledky najdete na: https://www.sport-base.cz/vysledky/2021