REPORTÁŽ: Bitvu Severu proti Jihu vyhráli těsně Seveřané

V pátek 18. května se ve Strakonicích odehrála legendární bitva Severu proti Jihu – tentokrát pod vysokými koši. Sportovní klub Basketbal Strakonice uspořádal ve sportovní hale Starz 3. ročník náborové akce pro žáky prvního stupně základních škol nazvané Sever proti Jihu aneb Basketbal do škol.

„Letošní ročník nebyl součástí finále školské minibasketbalové ligy, jako tomu bylo v předchozích letech, přesto byla návštěvnost vysoká. Během dne se do sportovní haly přišlo podívat a zasportovat si přes tři sta dětí,“ uvedl hlavní organizátor akce Milan Janda.

Hlavní myšlenkou celé akce je seznámit děti s basketbalem a umožnit jim seznámit se s ním při různých soutěžních úkolech. „Děti si vyzkoušely základní herní činnosti basketbalu, jako jsou hod na koš, přihrávka či dribling. Za splnění úkolu na jednotlivých stanovištích dostaly nějakou sladkost nebo drobný reklamní předmět našeho klubu,“ sdělil Milan Janda.

Vyvrcholením programu bylo ukázkové utkání mezi Severem a Jihem, které si v těsném vítězství 46:42 připsali Seveřané – tedy hráči ze severní strany Strakonic.

Na hladký průběh celé akce dohlíželi zkušení trenéři a bývalí hráči basketbalu. Nábor mladých hráčů do klubu však nekončí. Zájemci o tento sport mohou přijít kdykoliv během celého září přímo do Basketbalového klubu Strakonice.