REPORTÁŽ: Borecký půlmaraton absolvovalo 315 vytrvalců a také jeden pes

Borecký půlmaratonSlunečné počasí jako na objednávku přivítalo v soboru 7. března přes tři sta účastníku Boreckého půlmaratonu v městečku Mšeno na Mělnicku. Ačkoli se jednalo teprve o třetí ročník, podařilo se organizátorům Boreckého půlmaratonu získat hned dva primáty. Nejenže padl účastnický rekord, ale závodníci v mužské i ženské kategorii navíc zaběhli trasu v dosud nejrychlejším čase.

„Letošní Borecký půlmaraton byl jiný než ten minulý, a to nejen kvůli počasí, které bylo přímo ukázkové. Loni nám pršelo a foukal silný vítr. Hlavní změna spočívala v tom, že jsme letos  poprvé v závodě využili čipovou časomíru, což nám umožnilo rychle vyhodnotit časy jednotlivých závodníků,“ popisuje důležité vylepšení Martin Hunčovský z pořádající SK Slavia Velký Borek.

V sobotu se startovalo ze mšenského náměstí kolem poledne  a na trať se postavilo  315 běžců různých výkonnostních kategorií. Trasa o délce 21,1 kilometru, která vedla krásnými úseky Kokořínska, nabídla účastníkům různorodý terén v podobě silničních i lesních cest. Nejrychleji cílem proběhl Jan Mrázek v čase 1:14 hod., mezi ženami si nejlépe s tratí poradila česká maratonská běžkyně Radka Churáňová v čase 1:34 hod..

„Také v tomto roce jsme připravili speciální kategorii rodičů a jejich potomků, v níž startovalo celkem dvanáct dvojic. Oblíbená byla rovněž kategorie týmů, jichž se přihlásilo osm. Nejmladší běžkyni bylo patnáct let a od nejzkušenější závodnice ji dělilo téměř 50 let. Ani v letošním ročníku nechyběla smíšená skupina v podobě dvou závodnic a psa – ten byl na konci po zásluze odměněn špekáčkem,“ popisuje atmosféru závodu a složení startovního pole Martin Hunčovský.

Borecký půlmaraton Borecký půlmaraton Borecký půlmaraton Borecký půlmaraton

V cíli byl připraven pro všechny účastníky běžecký guláš. Zajímavostí akce bylo, že kuchař tohoto guláše sebral odvahu a síly a zařadil se mezi závodníky Boreckého půlmaratonu. I když uzavíral běžecké pole, přesto si odnesl nezapomenutelný sportovní zážitek.

Borecký půlmaraton Borecký půlmaraton Borecký půlmaraton Borecký půlmaraton