REPORTÁŽ: Boulder Bambini navštívil rekordní počet mladých lezců

V pražském Boulder Baru u Výstaviště se v sobotu 26. listopadu uskutečnil třetí závod letošního roku ve sportovním lezení pro děti a mládež. V dosavadní historii těchto mládežnických závodů pořadatelé zaznamenali rekordní účast mladých nadšenců. Akce byla zařazena do projektu ČUS Sportuj s námi, jehož partnerem je společnost Pražská teplárenská.

boulder bambini

„Akce byla opravdu nádherná, vše proběhlo hladce. Do závodů se přihlásilo 102 závodníků. Všechny děti přišly s rodiči nebo jiným doprovodem, což navodilo velmi příjemnou atmosféru nejen během lezení, ale i při vyhlašování výsledků,“ uvedla hlavní organizátorka závodů Kateřina Chvojková.

Pořadatelé pro mladé lezce připravili čtyři věkové kategorie podle ročníku narození. Nejpočetnější skupinou byla kategorie nejmladších účastníků U8, kde startovalo 22 dívek a 17 chlapců. V kategorii U10 soutěžilo 19 dívek a 16 chlapců, ve skupině U12 se na stěnu pustilo 7 dívek a 10 chlapců a v poslední kategorii U14 bojovalo o prvenství 6 dívek a 5 chlapců.

„Pro každou kategorii bylo připraveno šest zbrusu nových boulderů, na jejichž přelezení měly děti 90 minut. Nejtěžší bylo samotné zdolávání lezeckých cest. Závodníci museli zvolit vhodnou strategii. Někdo jednu cestu opakoval vícekrát, než přešel ke druhé. Další závodníci přecházeli od boulderu k boulderu, jiní zase začínali od toho posledního,“ komentovala taktiku závodníků Kateřina Chvojková.

Po skončení každé kategorie proběhlo slavnostní vyhlášení – v něm pořadatelé ocenili vždy tři nejlepší dívky a chlapce, kteří získali medaile a zajímavé sportovní ceny. Nicméně nikdo neodešel s prázdnou. Každý účastník dostal na památku medaili.

Výsledky jednotlivých kategorií najdete na www.boulder.cz.

boulder bambini