REPORTÁŽ: Bouřlivé počasí zahnalo turnaj Streetball Žďár pod střechu

Ve Žďáru nad Sázavou se v sobotu 1. června uskutečnil již po sedmnácté turnaj Streetball Žďár určený kategoriím od dětí po dospělé. Tentokrát netradičně nikoliv pod širým nebem, ale v přilehlé hale místního basketbalového klubu, což nicméně nikomu náladu nezkazilo. Akce byla součástí projektu České unie sportu Tipsport Sportuj s námi a  proběhla ve spolupráci s Českou streetbalovou federací coby jeden z kvalifikačních turnajů oficiálního kalendáře 3×3 Chance Tour ČBF a kalendáře FIBA 3×3.

Byli jsme připraveni i na mokrou variantu, takže to naštěstí neobnášelo nějak náročnou improvizaci. Jen tím, že jsme měli méně hřišť k dispozici, se nám turnaj asi o hodinu protáhl, ale to je marginalita. Celkem se v zápasech 3×3 zapojilo nějakých 115 sportovců a tedy 29 týmů z osmi měst – především z Vysočiny, ale dorazili nám i hráči z Ostravy. K tomu přišlo nějakých 250 diváků, z nichž někteří využili možnosti vyzkoušet si své schopnosti v dovednostních soutěžích a všichni dohromady vytvořili skvělou atmosféru,“ popsal Roman Bednář za pořádající Basketbalový klub Žďár nad Sázavou.

První zápasy se rozehrály v hale v ulici Komenského v 10,30 hodin a průběžně se pokračovalo až do pozdního odpoledne. Ve sloučené kategorii mužů a juniorů se nakonec radovali G. O. A. T. S. před veteránskými Vyhaslými hvězdami a juniory All In, kteří zároveň ovládli kategorii juniorů do osmnácti let. Ve spojené kategorii žen vyhrály Coach Girls nad BBA.

Velice nás těší, že měl turnaj skvělou úroveň, mezi cenami bylo i startovné v dalších soutěžích a s čistým svědomím mohu říct, že se tam na ši vítězové rozhodně neztratí a mohou zabojovat o další skvělý výsledek. Co se týče cen, mimo již zmíněných divokých karet jsme nejlepší odměnili prostřednictvím diplomů a pohárů a v individuálních soutěžích věcnými cenami se symbolikou domácího klubu Vlci Žďár,“ uvedl Roman Bednář.