REPORTÁŽ: Brněnský led zaplavili příznivci curlingu

Brno je známé sportovním nadšením všeho druhu. Od pondělí 3. do úterý 4. dubna měli sportovní fanoušci možnost okusit led v brněnské hale Úvoz. Tyto dny tam byly vyhrazeny pro méně známý „ledový“ sport – curling. Curlingový tým 1. CK Brno se přihlásil představil tento krásný a netradiční sport široké veřejnosti. Do zápasů se zapojilo zhruba 800 zájemců – 350 z řad mládeže a 450 dospělých. O hladký průběh akce se staraly dvě desítky domácích pořadatelů.

Organizátoři nachystali pět drah, z toho tři pro dospělé a dvě pro děti. „Zájem byl velký, nadšení obrovské a led byl oba dny zaplněn od brzkého rána až do půlnoci. Šikovných hráčů a fanoušků curlingu bylo k vidění hodně, ale jednoho přece jen musím vyzdvihnout, a tím je Jan Chlubný. Oba dny tam strávil od rána až do večera, má talent a curling ho úplně pohltil,“ zhodnotil průběh akce Roman Podlena, hráč 1.CK Brno a jeden z organizátorů.
V dopoledních hodinách byl led vyhrazen pro malé sportovce. Curling si vyzkoušely děti z Mateřské školy Malý strom v Brně-Řečkovicích nebo žáci Základních škol Svážná a Novolíšeňská.

Výbornou propagaci tomuto netradičnímu sportu udělali také sportovci z jiných sportovních odvětví. Na brněnském ledě bojovali líšeňští fotbalisté, Amazonky – hráčky amerického fotbalu nebo židenické florbalistky. Jak sportovce, tak nesportovce spojovalo jediné, a to dobrá nálada a neutuchající elán do hry.

„Všichni účastníci si odnesli sportu krásných zážitků a také řadu cenných rad od lektorů. Mnozí se zajímali, kde a kdy se mohou curlingu věnovat dál. V Brně je to zatím složité – odpovídající haly jsou buď v Praze, nebo v Bratislavě, na tréninky a soutěž je tedy nutné dojíždět do našeho hlavního města. To je většinou důvod, proč spousta sympatizantů nepokračuje ve hře pravidelně,“ uzavírá Roman Podlena.

Celá akce proběhla za podpory Městské části Brno–střed a zaměstnanců brněnské haly na Úvoze.

Foto: Robert Havlásek