REPORTÁŽ: Brněnští vyznavači orientačního běhu si dali sraz na Bure Cupu v Bystrci

U Brněnské přehrady bylo v neděli 18. února pořádně živo. Kromě těch, kdo tam vyrazili třeba s rodinou na procházku, se to totiž v jejím okolí hemžilo vyznavači orientačního běhu, které čekal tradiční sprintový Bure Cup. Akce byla součástí projektu České unie sportu Tipsport Sportuj s námi a zároveň pátým závodem Brněnské zimní ligy.

Účast byla letos až taková symbolická, zapojilo se přesně 333 závodníků. Odměnou jim byl krásný slunečný den s modrou oblohou, kdy teplota dosáhla až 9 °C. My si dali na místě sraz už dřív, v klidu jsme roznesli kontroly, připravili start a cíl a pak už jsme jen čekali, kdy přivítáme závodníky,“ popsal Vladimír Kelbl z pořádajícího Sportovního klubu Brno Žabovřesky.

Startovní centrum bylo v Základní škole Heyrovského v Brně-Bystrci, první závodník pak vyrazil na trať ve 13 hodin. Speciální trať byla připravená pro děti v doprovodu rodičů, začátečníky a veterány, muže a ženy. Všechny bez rozdílu přitom čekal netypický terén, kdy se kromě luk dostali i do přístaviště či chatové zástavby.

Tím, že bylo venku i hodně lidí na procházce, bylo tam pro závodníky netradičně rušno a museli i trochu kličovat. Na to nejsou tak úplně zvyklí, jindy běhají sami po lese. Každopádně máme skvělé ohlasy a sami jsme spokojení, závod byl doopravdy zajímavý. Prostřednictvím 3D tisku jsme pro nejlepší vytvořili medaile – tematicky s vlnkou a parníkem, všechny děti si pak mohly vybrat mezi 3D chobotničkami nebo drobnou sladkostí coby odměnou za účast,“ uvedl Vladimír Kelbl.

Výsledky Bure Cupu 2024 – kategorie H (4,1 km, 27 kontrol): 1. Jáchym Coufal (SK Brno Žabovřesky) 17:15 min, 2. Miloš Nykodým (SK Brno Žabovřesky) 17:36, 3. Tomáš Urbánek (SK Brno Žabovřesky) 17:52, kategorie D (3,4 km, 26 kontrol): 1. Markéta Kaiser (SK Brno Žabovřesky) 17:58 min, 2. Markéta Mulíčková (KOS TJ Tesla Brno) 18:27, 3. Ema Fuchsová (KOS TJ Tesla Brno) 18:51, kategorie HDD (1,4 km, 15 kontrol): 1. Vítězslav Bárta (SK Radioklub Blansko) 11:36 min, 2. Marek Papež (SK Brno Žabovřesky) 12:54, 3. Sára Kozmonová (TJ Spartak 1. Brněnská) 14:14, kategorie ZV (2,8 km, 22 kontrol): 1. Kamila Beránková (SK Brno Žabovřesky) 16:02 min, 2. Ladislav Bárta (SK Radioklub Blansko) 16:15, 3. Vendelín Smítal (SK Brno Žabovřesky) 16:25.

Kompletní výsledky na: oris.orientacnisporty.cz