REPORTÁŽ: Čas-OFF-ka na Šerák byla ve vedru náročná, bikeři si ji přesto užili

Závod, kde není čas na odpočinek – to je Čas-OFF-ka na Šerák, jejíž třináctý ročník zavítal v sobotu 29. června do Bělé pod Pradědem, konkrétně místní části Domašov. Stoupání totiž začíná okamžitě po startu a celkem čeká bikery 811 metrů na jedenáctikilometrovém úseku, což je nejtěžší souvislé stoupání v Jeseníkách. Akce byla součástí projektu České unie sportu Tipsport Sportuj s námi.

Obvykle nahoře na kopci pěkně pofukuje, letos ale bylo vedro i tam. Jen na dětské závody bylo chvilku polojasno, pak už ale vydatně svítilo sluníčko po celý den. Mělo to vliv i na výkony sportovců, v letošním ročníku jsme proto měli pomalejší časy, než bývá zvykem jindy,“ uvedl Ladislav Chmelař za pořádající sportovní oddíl eSeNBáci.

Začátek dne obstaraly na prostranství před penzionem U Julka v Domašově od 10 hodin dětské závody. Ve 13 hodin pak své stroje osedlali dospělí a vydali se vstříc nekonečnému stoupání. Kategorie Open a muži nad 60 let si přitom mohli zvolit kratší variantu s koncem na občerstvovací stanici na sedmém kilometru.

S tratí si nejrychleji poradil osmnáctiletý Karel Najser z týmu Ostra Multicraft Čeladná v čase 40:51 min, za ním dojel Pavel Bezděk z Red Pointu v čase 42:10 min a Matyáš Strupek z Biketeamu TJ Zlaté Hory v čase 42:24 min. Mezi ženami vystoupala na Šerák jako první Anna Maria Michalak-Waržala, která se s časem 58:03 min jako jediná dostala pod hodinu, druhá skončila Jarka Dohnalová z Loko Krnov a třetí pozice připadla Martině Žalčíkové z Biketeamu TJ Zlaté Hory.

Ohlasy máme navzdory náročným podmínkám perfektní, závodníci oceňují, že je o ně u nás hezky postaráno, věnujeme se jim, rozdáváme nálepky, občerstvení je na vysoké úrovni… Mezi cenami se letos kromě originálních medailí našly i přípravky na péči o kola nebo hodnotné poukázky, takže i po této stránce panovala naprostá spokojenost,“ uzavřel Ladislav Chmelař.