REPORTÁŽ: Česká Lípa ve znamení mládežnického karate

Letošní ročník poháru mládeže Karate je radost uspořádal klub Sport Relax Česká Lípa. Akce měla dva samostatné bloky – sobotní seminář a nedělní turnaj. Soutěž ve staré sportovní hale ve Wedrichově ulici vedle Kauflandu se skládala ze cvičení základních technik na místě a souborného cvičení. Vítězové se utkali v soutěži kata open a synchronní cvičení dvojic tvořilo soutěž Duo kata.

Karate0

„Naše soutěž je mezi mládeží a začínajícími karatisty oblíbená, letos se jí zúčastnilo 120  závodníků,“ informoval hlavní organizátor Pavel Znamenáček a dodal: „Proběhla v klidné atmosféře s pěknými cenami a bohatou tombolou. Každému závodníkovi hned na místě vytkneme chyby, aby se poučil, a vlídným způsobem ho posouváme dál, aby se karate i nadále věnoval. Jak soutěž, tak i doprovodný seminář s účastí 85 zájemců měly vysokou úroveň, potěšily nás vesměs kladné ohlasy.“

Nejúspěšnějšími závodníky  byli Lukáš Lang a David Minárik, kteří vybojovali dvě zlaté medaile.

Kromě nich zlato získali:  Tadeáš Baranovský, Marek Balog, Stella Véghová, Matyáš Jakubek, Barbora Bumbová, Tadeáš Jeník, Adéla Znamenáčková a Anna Vorlíčková.

Stříbrné medaile: Metoděj Kafka, Jakub Správka, Filip Končel, Terezie Pokorná, Kryštof Kouba, Tomáš Horák, Marie Lánská, Lukáš Maršálek, Alex Česmedžieva a Klára Stratilová.

Sadu bronzových medailí vybojovali: Petr Zítko, Petr Ďurech, David Strupp, František Řehák,  Jakub Talman, Jakub Klaban, Natálie Kuzmanovičová, Klára Steinzová, Jakub Scholz, Tomáš Klinec, Karel Havlas, Matyáš Svatoň, Eliška Vondrová, Nela Raselová, Daniel Skalický, Jaroslav Sluka, Viktorie Vlčková, Vanesa Klimplová a Tereza Fabiánová.

Druhou disciplínou na programu byla kata open, do které  jsou vybráni nejúspěšnější závodníci a soutěží se v mixu – zlatou medaili vybojovala Klára Stratilová,  stříbrnou  medaili si odvezla Anna Vorlíčková a o bronz se podělili Adam Janda a Jaroslav Lachman.

Třetí disciplínou byla kata duo mix (dvojice), která byla rozdělena na začínající a pokročilé závodníky. V první „rundě“  byli nejúspěšnější  Lukáš Lang a Petr Zítko (zlato), Adéla Znamenáčková a Viktorie Vlčková (stříbro) a Jakub Burián a Jan Křesálek (bronz).

Pořadí mezi zkušenými závodníky: 1. David Minárik a Tomáš Klinec, 2. Tereza Fabiánová a Klára Stratilová, 3. Adam Janda a Pavel Vácha , Adéla Šinerová a Anna Vorlíčková.

 „Snažíme pracovat s mládeží pečlivě a systematicky. Jsme tu již 21 let a naše základna se pohybuje stále okolo 200 cvičenců. Nabídka sportů vzrostla, ale my se opíráme o kvalitu a spolehlivost. Veřejnost nás v České Lípě již zná a máme dobré jméno i díky našim úspěchům na národní i mezinárodní úrovni, jako jsou ME a MS odkud vozíme od roku 1999 medaile,“ řekl na závěr Pavel Znamenáček z klubu Sport Relax Česká Lípa.

 

Karate1 Karate2 Karate3 Karate4 Karate5 Karate6 Karate7 Karate8 Karate9