REPORTÁŽ: Českokrumlovský trojboj se nesl ve znamení vypjatých soubojů i přátelských setkání

Pátek a sobota 5. a 6. srpna patřily v areálu místního volejbalového klubu již tradičnímu Českokrumlovskému trojboji, který navíc letos oslavil 25 let od svého vzniku. Turnaj ženských i mužských dvojic v netradičních sportech, tedy ruských kuželkách, beach volejbalu a nohejbalu či v případě žen líném tenisu, přilákal šestnáct týmů, převahu přitom mělo pánské osazenstvo.

„Na našem turnaji je krásné, že spojuje generace. Potkají se zde všechny věkové kategorie, někdo zavzpomíná na své aktivní roky v klubu, někdo naopak nastoupí do turnaje úplně poprvé. Atmosféra je tedy vždy velice příjemná, k čemuž letos přispěla i zhruba padesátka diváků, kteří vytvořili skvělou kulisu,“ uvedl Radek Šlouf z pořádajícího sportovního oddílu VSK Český Krumlov.

Ve Chvalšinské ulici bylo živo od pátečního odpoledne, večer pak muži ruskými kuželkami zahájili svou část programu. Sobota hned na úvod přinesla lehké zdržení. Ráno sprchlo, a tak si ženy musely na svůj úvod počkat. Posléze se naštěstí počasí umoudřilo, a tak se náročný program podařilo do večera bez dalších prostojů dotáhnout.

„Vyhlašovali jsme jak nejlepší v pořadí disciplín, tak i celkově. Jak už bývá zvykem, odnesli si věcné ceny a vítěz také šampaňské na oslavu. Za zmínku pak určitě stojí výsledek čtrnáctiletých Filipa Kopřivy a Kryštofa Kupky. Kluci věkově spadají teprve do žákovské kategorie, kde by ale byli sami, a tak startovali mezi ženami. Dokázali se nicméně vyšvihnout na třetí misto,“ upozornil Radek Šlouf.

Výsledky 25. ročníku Českokrumlovského trojboje – muži celkem: 1. M. Fiala, M. Kubalák, 2. P. Michaliga, K. Šebek, 3. M. Hrubeš, S. Svoboda, ženy celkem: 1. P. Marková, L. Černá, 2. L. Fialová, D. Kopřivová, 3. F. Kopřiva, K. Kupka.