REPORTÁŽ: Choustník Race se vydařil, napřesrok chystá řadu inovací

Podvanácté se vydali milovníci silniční cyklistiy v neděli 29. května na Táborsko, aby se mezi sebou utkali o prvenství v rámci závodu Choustník Race s podtitulem Pocta Pacovské vrchovině. Událost byla součástí seriálu Jihčeská amatérská cyklistická liga a proěřila všechny věkové kategorie, od juniorů po seniory.

Celkem s námi do pedálů šláplo 133 cyklistů. Neskutečně výtěčně se nám vydařilo počasí, praktcky jako na objednávku. Nebyla ani zima ani úmorné vedro, ale prostě příjemně. V pohodě jsme dojeli závod a až půl hodiny na to se dalo do deště. K tomu nás potěšily nadšené reakce samých účastníků – líbila se organizace závodu, profesionální čipová časomíra i vysoká úroveň občerstvení,“ líčil Karel Kadlec z pořádajícího sportovního oddílu Veloclub Tábor.

Vyznavači jízdy na kole vyrazili v 11 hodin z Předboře, aby absolvovali tři okruhy po trase Předboř – Choustník – Krtov – Radenín – Nuzbely – Hroby –Kozmice – Vlčeves – Mlýny a opět Přeboř. V posledním okruhu pak zamířili cyklisté do cíle v Choustníku. Dohromady tak museli absolvovat 74 kiometrů.

Nejlepší jsme odměnili medailemi, diplomy a celou řadou věcných cen. Nakonec ale nejlepší moment byl, že se vše obešlo bez zranění a výraznějších defektů. Teď už máme v hlavě další ročník. Rádi bychom rozšířili organizační tým, snímali nadcházející ročník pomocí čtyř dronů a pilně chystáme webově stránky,“ uvedl Karel Kadlec.

Kompletní výsledky: stopnuto.cz