REPORTÁŽ: Čtyřicátý Běh okolo Kuřidla si nenechala ujít Kateřina Neumannová

V neděli 4. října se podzim rozhodl ukázat svou přátelskou tvář, z čehož profitovali účastníci jubilejního, čtyřicátého ročníku strakonického Běhu okolo Kuřidla. Na některou z tratí si našlo cestu celkem 131 závodníků, z toho 81 dětí.

„Z letošního ročníku máme velkou radost. Ještě týden před závodem jsme se obávali, zda bude možné jej uskutečnit podle plánu, od hygieny jsme ale naštěstí dostali zelenou. Neméně nás potěšilo počasí, které bylo zkrátka dokonalé. Byl to krásný den plný pohody a se skvělou atmosférou, k čemuž přispěla i atraktivní diskuze s olympijskou vítězkou Kateřinou Neumannovou,“ uvedl ředitel závodu Radek Sosna z pořádajícího Ski klubu Strakonice.

Dopoledne v prostoru startu v areálu koupaliště v Habeši patřilo dětem. Od 10 hodin soupeřily nejmladší na trati 200 metrů, věk i vzdálenost, kterou bylo třeba urazit, pak postupem času rostly. Naposledy doběhli starší žáci a žákyně, které za absolvování tří kilometrů čekaly poháry. Od 12 hodin se na okruh kolem vrchu Kuřidlo vydali dospělí na trasách o délce sedm, pět a čtyři kilometry.

„Na vítěze čekaly poháry, medaile a diplomy, ale také zajímavé věcné ceny jako trička, soudek piva věnovaný místním pivovarem a řada dalších. Kromě nedělních výherců jsme také vyhlašovali nejrychlejší běžce v rámci online běhu, který mohl kdokoliv zkusit v srpnu a září s mobilní aplikací. Jako už tradičně, bylo součástí sportovního dne uvedení několika členů našeho oddílu do síně slávy,“ uvedl Radek Sosna.

Výsledky 40. ročníku Běhu okolo Kuřidla – muži 7 km: 1. Michal Jarolím (VS Tábor) 30:07 min, 2. Antonín Hanuš (Ski klub Strakonice) 30:43, 3. David Malina 32:52; ženy 5 km: 1. Nikola Filková (Strakonice) 24:32 min, 2. Jana Neubauerová (Strakonice) 27:40, 3. Kateřina Kučerová 28:33.

Kompletní výsledky na skistrakonice.cz.