REPORTÁŽ: Cyklobrána do prázdnin – o závod Family Race byl velký zájem

V neděli 14. června patřil areál Activitypark Všemina nedaleko Zlína vyznavačům cyklistiky. Uskutečnil se zde čtvrtý ročník závodu na horských kolech Cyklobrána do prázdnin pro děti a mládež do 14 let. Na závěr proběhla premiéra nového závodu Family Race – aneb Mami, tati pojeď se mnou v týmu.

cyklobrana Pro letošní rok pořadatelé připravili jedenáct kategorií, na které se přihlásilo téměř 580 mladých cyklistů ve věku od dvou let. „Zaznamenali jsme nový účastnický rekord. Loni startovalo 449 účastníků, letos jich tedy 130 přibylo, což nás velice těší a svědčí o vzrůstající popularitě akce,“pochvaloval si ředitel závodu Jiří Richter z pořádající společnosti Amenity-Extrem Sport Zlín.

Závodníci projely trasy od 130 metrů pro nejmladší děti na odrážedlech až po devítikilometrovou trasu pro  nejstarší školáky a závod Family Race. „O rodinný závod byl obrovský zájem. Původně byl  vypsán pouze pro stovku cyklistů, ale nakonec jsme kapacitu navýšili a na start se postavilo 107 rodičů či členů doprovodu,“ komentoval Jiří Richter.

Všichni závodníci získali účastnickou medaili a vítězové jednotlivých kategorií navíc diplomy, poháry a cyklistické produkty od partnera akce – firmy Specialized – jako například helmy, rukavice, tachometry a jiné praktické dárky.

„S průběhem Cyklobrány do prázdnin jsme spokojeni. Vyšlo nám krásné počasí a kromě jednoho zranění se celý den vydařil. Letošní závod nás povzbudil do pořádání dalšího ročníku a už teď víme, že musíme zlepšit výsledkový servis. Chceme kvalitní firmu, která se postará i o registraci, poskytne čipy pro závodníky a zajistí kompletní výsledkový servis. To nám velmi ulehčí práci,“ doplnil ředitel závodu Jiří Richter.

 

Výsledky čtvrtého ročníku najdete na www.cyklobrana.cz.