REPORTÁŽ: Den dětí na Kladně byl plný sluníčka

V neděli 31. května se na Sletišti v Kladně uskutečnil již čtvrtý ročník sportovně– společenského projektu „Mámo! Táto! Pojďte se hýbat!“ Celodenní program plný sportu, společenských aktivit a zábavy po celou rodinu tak oslavil Den dětí.

Již od časného rána přicházeli rodiče s dětmi k registraci před Aquapark Kladno, aby získali přední místa při hledání geo-keší v přilehlém lesoparku, vyšli si s nordic walking holemi nebo házeli oštěpem za pomoci zkušených instruktorů a trenérů. Po celý den si mohli účastníci vyzkoušet celou řadu sportovních a dovednostních disciplín.

Rodinné týmy dostávaly u registrace tzv. Rodinné pasy, do kterých byly na všech stanovištích zaznamenávány výkony mladých, nadějných sportovců i jejich rodičů či prarodičů. Průběžné plnění jednotlivých disciplín populární formou probíhalo po celý den. Následně v pozdních večerních hodinách proběhlo hodnocení a slosování čísel rodinných pasů o ceny, které věnovali partneři projektu.

„S akcí jsem spokojen, vše proběhlo, jak mělo. Celý den bylo krásné počasí, což vedlo i k rekordní účasti. Během dne se zaregistrovalo 137 týmů, v každém byli minimálně tři členové. Celkem se zde sešlo 438 sportovců a z toho byla více než polovina dětí,“ zhodnotil akci hlavní organizátor Radovan Douša z pořadatelské agentury WT Concept.

Den plný dobrodružství, sportu a společenských aktivit pro celé rodiny „Mámo! Táto! Pojďte se hýbat!“ skončil a všichni účastníci se shodli na tom, že za rok se na podobné akci rádi opět sejdou.