REPORTÁŽ: Den pohybu pro zdraví ve Starém Městě navštívilo téměř 2 000 zájemců o sport

Téměř dvě tisícovky návštěvníků se v sobotu 11. května vydaly do Sportparku Rybníček Staré Město, aby zde navštívily druhý ročník akce Den pohybu pro zdraví. Především na děti čekala více než dvacítka stanovišť, kde si mohly vyzkoušet nejrůznější druhy sportů.

Tablet i mobil nechej doma! Pojď se s námi hýbat a vyber si svůj sport – tak znělo motto této sportovní akce, kterou pořádala TC Staré Město spolu s Nadačním fondem Sportovní agentura Slovácko. Ve správní radě fondu působí i česká olympionička Jana Komrsková. „Naším cílem je vrátit spontánní pohyb do běžného života dětí. Pevně věříme, že si právě dnes a právě tady děti našly ten svůj sport, kterému se budou i nadále věnovat,“ uvedla Jana Komrsková.

Ve Sportparku bylo opravdu z čeho vybírat. Svou činnost prezentovaly spolky fotbalové, hokejové nebo třeba šachové. Nechyběl florbal, aerobik, in-line, volejbal, šerm, stolní tenis, tenis, házená i volejbal a spousta dalších druhů sportu.

Zpestřením doprovodného programu byla autogramiáda sportovních hvězd. Fotbalové 1. FC Slovácko reprezentovali Patrik Hellebrand nebo Umeh Gozie. Kromě Jany Komrskové nechyběli ani tenisový daviscupový reprezentant Michal Tabara, mezinárodní šachový velmistr Zbyněk Hráček a hokejový vicemistr světa Jaroslav Balaštík, který je i předsedou správní rady Nadačního fondu Sportovní agentura Slovácko a aktivně se podílel na přípravě Dne pohybu pro zdraví. „Když vidíte, jaký smysl tato akce má, a potkáte ty správné lidi, kteří jsou stejně naladěni, vždy pozvání k účasti rád přijmu,“ uvedl Jaroslav Balaštík.

Děti měly na akci vstup zdarma, rodiče si ale své vstupenky pečlivě uschovali. Ti nejšťastnější si z tomboly domů odnesli opravdu atraktivní výhry – hokejový dres podepsaný aktuální českou reprezentací, kšiltovky Filipa Chytila a Jakuba Voráčka nebo hokejku švédského brankáře Henrika Lundqvista. A někteří dokonce odešli domů se vstupenkami na právě probíhající hokejové mistrovství světa, které věnoval partner akce Česká pojišťovna.

„Jsme šťastní, že vše dopadlo na výbornou, pro štěstí nám spadlo jen pár kapek a děti odcházely z Rybníčku nadšené. Už ve čtvrtek a v pátek, kdy Den pohybu pro zdraví patřil školkám a školám, se jich tady prostřídalo na pět set. Zkrátka je vidět, že ta akce má smysl,“ zhodnotila hlavní organizátorka Dne pohybu pro zdraví Lenka Pindurová.