REPORTÁŽ: Desátý ročník Brdské 25 přivítal 250 vyznavačů terénního běhu

Závod, který začal jako první běh přes centrální oblast Brd, elegantně vplul do svého desátého ročníku. V neděli 22. května byly povětrnostní podmínky naprosto ideální, a tak si na start náročného měření sil našlo cestu ještě více účastníků, než s kolika organizátoři původně počítali.

Dohromady se v hlavním běhu představilo 120 a v těch rámcových dalších 130 milovníků pohybu v terénu. Trať je v ničem nešetřila, museli si totiž poradit s náročným stoupáním. Nejvyšším bodem Brdské 25 byl vrchol Praha se svými 862 m n. m. Naštěstí však závodníkům přálo počasí, které dnes bylo prakticky ukázkové – nepršelo ani nebylo přehnané vedro,“ uvedl Radek Eliáš z pořádajícího Triklubu Příbram.

Běžci se scházeli na hřišti SK Litavan Bohutín, které posloužilo coby start i cíl, od nedělního rána. V deset hodin vyrazili první závodníci, a to v žákovských kategoriích. Postupně se do souboje vydávali stále starší a obstarali tak příjemný předkrm ke klání dospělých. Ti vyrazili na trať ve 13 hodin v případě kompletní 25kilometrové distance, respektive ve 13,05 hodin v doplňkových kategoriích Nordic Walking Brdy, Cruiser Racer Brdy s kočárky a běhu na 12 kilometrů.

Konkurence se sjela z širokého okolí, takže ačkoliv se na startovní listině neobjevilo žádné vyhlášené jméno, můžeme s klidným svědomím poznamenat, že se u nás odběhl skutečně kvalitní závod. Pro vítěze jsme připravili medaile, poháry, diplomy a věcné ceny v podobě sportovního vybavení, což se setkalo s úspěchem,“ potvrdil Radek Eliáš.

Výsledky 10. ročníku Brdské 25 – muži do 39 let: 1. Zdeněk Zeman (Blatná) 1:40:41 h, 2. Jan Hradecký (TT Příbram) 1:46:00, 3. Václav Slípka 1:47:44, ženy do 35 let: 1. Natálie Skalková 2:13:22 h, 2. Tereza Baumgartner 2:19:41, 3. Radka Landauerová (RTS) 2:34:57.

Kompletní výsledky na: brdskypohar.cz