REPORTÁŽ: Desátý ročník Podzimního běhu Olympu přilákal rekordní počet závodníků

V sobotu 21. listopadu se v areálu Centra sportu Ministerstva vnitra České republiky ve Stromovce uskutečnil jubilejní, desátý ročník tradičního pražského běžeckého závodu – Podzimní běh Olympu, kterého se zúčastnil rekordní počet zájemců.

„Letošní ročník se po všech stránkách vydařil. Během dne se na tratě vydalo 467 závodníků, což je historicky nejvyšší počet. Z toho bylo 358 běžců z kategorií od nejmladších dětí po dorost. Mám radost, že každoročně přibývá mladých běžců,“  řekl po závodech hlavní organizátor Tomáš Linhart.

Organizátoři připravili příjemné tratě v délce od sta metrů pro nejmladší až po 5 630 metrů pro nejstarší veterány. Nejmladší závodnicí byla teprve dvouletá Alžběta Jandečková, nejstarším běžcem byl pětasedmdesátiletý Vladimír Kánský.

Děti a mládežníci startovali v osmi dívčích a osmi chlapeckých kategoriích, ženy byly rozděleny do tří věkových skupin a muži do pěti skupin. Hlavní ženský závod vyhrála Monika Preibischová (AC Mariánské Lázně / Adidas Boost Team), účastnice mistrovství Evropy v běhu do vrchu a v přespolním běhu. Hlavní závod mužů ovládl domácí závodník juniorského věku Viktor Šinágl (PSK Olymp Praha).

Tento závod, nad nímž převzal záštitu starosta Městské části Praha 7 Mgr. Jan Čižinský, byl současně posledním závodem 12. ročníku Poháru pražských běžeckých nadějí 2015.

 

Kompletní výsledky najdete zde: http://results.bezeckenadeje.cz/10-rocnik-podzimni-beh-olympu/