REPORTÁŽ: Dětský bouldering na pražském Výstavišti přitáhl zájemce z celé republiky

V Praze na Výstavišti se v rámci veletrhu Sport Expo uskutečnilo v sobotu 7. května 2. kolo Rock Point Českého poháru v boulderingu. Jeho předehrou však byla už o den dříve prezentační a náborová akce Bouldering pro všechny určená veřejnosti a především mladým zájemcům o sportovní lezení.

Detsky zavod, Vystaviste 2016, foto: www.stanislavmitac.com

Organizátoři z Boulder Baru postavili ve výstavním pavilonu závodní scénu. V případě mládežnických kategorií se měnila její obtížnost podle věku účastníků. Těm nejmladším bylo šest let.

„Celá akce se nám skvěle vydařila. Ačkoliv jsme ji pro veřejnost uspořádali v pracovní a školní den, dorazilo asi devadesát dětí – jen o deset méně než loni, kdy byl státní svátek. Všechny závodní cesty se povedly a mladí závodníci si na nich parádně zalezli. Při vyhlašování výsledků obdrželi vždy tři nejúspěšnější účastníci v každé kategorii velkou medaili a k tomu různé ceny. Alespoň malou medaili však dostaly i další děti a byly z ní nadšené,“ popsala atmosféru závodu členka organizačního týmu a rozhodčí Kateřina Chvojková.

O zájmu mladých lezců svědčí i skutečnost, že do Prahy zamířili i ze vzdálených míst České republik – například z Brna, Orlové, Ústí nad Labem, Jihlavy, Liberce, Nového Města nad Metují, Karlových Varů či Plzně. Tři účastníci byli také z Polska.

Vítězové mládežnických kategorií – do 8 let: Hana Žďárecká (Boulder Bar) Adam Fišer (Boulder Bar); do 10 let: Malgorzata Kurek (Polsko – goCLIMBO) – Jan Štípek (Rock Empire Ústí nad Labem); do 12 let: Bára Zítková (Big Wall Praha) – Adam Adamovský (HK Orlová); do 14 let: Michaela Smetanová (Rocky Monkey TJ Sokol Brno I) – Marek Jeliga (Big Wall Praha).

Vítězi 2. kola Rock Point Českého poháru v boulderingu 2016 se stali Martin Stráník a Eliška Vlčková. Druhá místa obsadili Štefan Bednár ze Slovenska a Daniela Kotrbová, na 3. místě skončili Štěpán Stráník a Karina Bílková.

 

Boulder 1 Boulder 2 Boulder 3 Boulder 4 Boulder 5 Boulder 6 Boulder 7 Boulder