REPORTÁŽ: Doberský míček se nesl ve znamení vánoční atmosféry

Zatímco na řadě míst ještě pokračovalo sváteční hodování nebo byly v plném proudu rodinné návštěvy, v Dobrém v okrese Rychnov nad Kněžnou se rodiny setkaly u pingpongových stolů. Ve středu 27. prosince se zde totiž uskutečnil další ročník turnaje příbuzenských dvojic ve stolním tenisu s názvem Doberský míček. Akce byla součástí projektu České unie sportu Tipsport Sportuj s námi.

Celkem se nechalo zlákat k účasti nějakých osmdesát hráčů, což nás pochopitelně těší. Takhle mezi svátky je to příjemné osvěžení programu. Skvělé bylo, že každý něco donesl na ochutnání, tak jsme měli i cukroví, chlebíčky nebo obložené mísy,“ pochvaloval si Jan Rozínek z pořádajícího Sportovního klubu Dobré.

V turnaji mezi sebou o prvenství bojovaly rodinné dvojice, kde musely být zapojeny alespoň dvě generace. Hrálo se na čtrnácti stolech v Doberském Obecním domě od 15 hodin do časného večera, kdy byli známy konečně tři nejlepší páry. První místo vybojovali otec a dcera František a Eliška Kaďouskovi, druzí skončili otec a syn Jiří a Vojtěch Viesnerovi a třetí pozice připadla Adéle Sezimové a Matěji Kovaříčkovi.

U těch jsme udělali výjimku, jsou to nerozluční partneři, co jsou spolu nějaký rok a půl, tak jsme je nechali hrát spolu, ačkoliv nesplňují povinnost být rodinnou dvojicí. Nakonec jsme losovali ceny v rámci takové tomboly, jednak z toho, co kdo do soutěže věnoval a pak také ty, jež jsme mohli pořídit díky dotaci České unie sportu,“ uvedl Jan Rozínek.