REPORTÁŽ: Dražice pobavily při akci Táto, mámo, sportuj se mnou! rodiče i jejich ratolesti

Vést děti k lásce k pohybu je důležité, stejně jako vyčlenit si čas v nabitém pracovním programu a strávit jej se svými ratolestmi. Jedinečnou příležitost rozpohybobvat se a užít si přitom spoustu radosti měli v Dražicích na Mladoboleslavsku, kde se v pondělí 27. listopadu uskutečnilo zábavné odpoledne pro veřejnost s názvem Táto, mámo, sportuj se mnou. Akce byla součástí projektu Tipsport Sportuj s námi.

Dohromady jsme měli 105 účastníků, dětí s rodiči. Někdo k nám zavítal poprvé, další se zase vracejí opakovaně, z čehož máme velkou radost. V tělocvičně jsme nachystali sedm sportovních disciplín pro děti předškolního věku a také malý dětský kvíz. Moc mě potěšilo sportovní nasazení rodičů, kteří si skutečně udělali prostor a naplno se zapojili,“ uvedla Hana Krátká z pořádajícího sportovního oddílu SK REPO Dražice.

Po splnění jednotlivých disciplín se každé ze zúčastněných dětí dočkalo odměny. V průběhu soutěží sbírali junioři barevné puntíky do hrací karty s míčem a po odevzdání si mohli vybrat z nástěnné tomboly, v níž se ukrývaly sportovní potřeby. Největší radost ale malým sportovcům udělaly medaile.