REPORTÁŽ: Festival dračích lodí se po roce vrátil na Slezskou Hartu

Po roční pauze se na Slezskou Hartu vrátil v pořadí již sedmý ročník Festivalu dračích lodí. Od pátku 20. srpna do neděle 22. srpna se na přehradě proháněly dvacetičlenné posádky, aby bojovaly O pohár mikroregionu Slezská Harta a O pohár Moravskoslezského kraje na dvousetmetrové a kilometrové distanci.

„Festival zahájily páteční tréninky, následovaly sobotní souboje na trati 200 metrů, do nichž se zapojilo dvaatřicet posádek. Každou čekaly tři jízdy, ty nejlepší pak navíc ještě čtvrtá – superfinále. Na kilometrové trati v neděli se představilo sedmadvacet posádek, některé asi nepřežily náročný sobotní večer,“ poznamenal s úsměvem Tomáš Blaška z pořádajícího oddílu Torrsen Sports.

Atraktivní událost přitáhla zaslouženě velkou pozornost fanoušků. Ti přihlíželi napínavým soubojům na vodě a v pozdních hodinách je čekal bohatý doprovodný program s promítáním filmů a hudebními vystoupeními, kdy zahráli třeba rocková formace Generace-75, Poetika, ABBA revival či Lenka Filipová. Nechyběla ani taneční zábava s DJ´em.

„Počasí nám vyšlo jako na objednávku, sluníčko svítilo, ale nebylo obtěžující horko, což ocenili diváci i posádky. Kromě tradičních cen jsme opět vyhlašovali i nejlepší masku bubeníka, která tentokrát putovala k bubenici ze sestavy Sestřičky a machři. Jak jméno napoví, jednalo se o kostým zdravotní sestry včetně retro čepečku,“ prozradil Tomáš Blaška.

Výsledky 7. Festivalu dračích lodí – O pohár mikroregionu Slezská Harta, 200 m: 1. Roudeňáci, 2. Stránští bejci, 3. Vykotlaní duby, O pohár Moravskoslezského kraje, 200 m: 1. Mimoni, 2. Crossfight Bruntál, 3. Dragon Boat Ostrava, O pohár mikroregionu Slezská Harta, 1000 m: 1. Vykotlaní duby, 2. Stránští bejci, 3. Roudeňáci, O pohár Moravskoslezského kraje, 1000 m: 1. Mimoni, 2. Dragon Boat Ostrava, 3. Crossfight Bruntál.