REPORTÁŽ: Florbal jinak přilákal v Plzni do tří tělocvičen 700 dětí

Zajímavou akci Vyzkoušej si florbal jinak určenou dětem společně uspořádaly oddíly TJ Tatran Střešovice a FBC Plzeň. V plzeňských školách ZŠ Habrmanova, ZŠ a MŠ Malická a 22. ZŠ se jí celkem zúčastnilo 700 dětí ve věku od 6 do 13 let – z toho více jak 500 jich bylo ve věku od 6 do 10 let. Akce byla součástí projektu České unie sportu ČUS Sportuj s námi a jejími partnery byly Plzeňská energetika a Deník.

florbal2a

Děti se seznámily se základy progresivního sportu, které jim teoretickou formou přiblížili generální sekretář střešovického Tatranu Jiří Šatoplet a šéftrenér FBC Plzeň Jakub Šimek. Vlastní sportovní ukázky byly na současném českém reprezentantovi a členovi Tatranu Střešovice Ondřeji Němečkovi, který názorně předvedl nejen základy (vedení míčku, dribling, střelba), ale i různé florbalové finesy.

„Nezůstalo jen u hry, ale děti se nebály podrobit českého reprezentanta ´výslechu´ a kladly všetečné dotazy – jaká byla největší chyba při semifinálovém utkání nedávného mistrovství světa v Rize s Finskem, co se mu na florbalu líbí, jak se k němu dostal, co udělat, aby se dostaly až do reprezentace,“ popsal nejčastější dotazy Jiří Šatoplet.

Akce se líbila také Ondřeji Němečkovi:„Byl jsem velice mile překvapený, kolik dětí se v Plzni zajímá o florbal a kolik jich například sledovalo na ČT Sport i nedávný světový šampionát, jehož jsem byl účastníkem. Z vlastní zkušenosti vím, že příklady táhnou, i proto jsem neváhal zúčastnit se této náborové akce a věřím, že jsem tím trochu nahlodal zájem dětí o florbal a obecně i o sport a současně pomohl s  propagací lokálního florbalového klubu FBC Plzeň, se kterým Tatran Střešovice  úzce spolupracuje.“

Součástí akce byl zábavný anketní kvíz s pěti otázkami z florbalové historie střešovického a plzeňského florbalu o drobné ceny z Fanshopu obou klubů – děti mohly získat gumový náramek, placky, podepsané vlajky nebo podepsaný míček.

Zájem byl o autogramiádu s Ondrou i následné focení dětí s mistrovským pohárem, který zapůjčil aktuální mistr České republiky Florbal Chodov, za což zaslouží poděkování. Soudě podle ohlasů, všem se florbalový den v Plzni líbil a akce splnila záměr. Děti se o florbal živě zajímaly a tak věřím, že se brzy řady zdejšího klubu rozšíří o nové členy,“ pochvaloval si  Jiří Šatoplet.

Spokojený byl rovněž sportovní manažer FBC Plzeň Libor Strejček: „Akce se vydařila. Není nic lepšího, než při okamžité zpětné vazbě vidět na dětech nadšení pro sport a šťastný úsměv ve tváři – a to se u nás v Plzni stalo.“

Všechny děti dostaly pozvánku na velkou florbalovou akci Cesta na Západ, která se v plzeňské Městské sportovní hale uskuteční 8. ledna. Kdo přijde, bude svědkem špičkového florbalu – od 15 hodin se tu odehraje mistrovský zápas národní ligy FBC Plzeň–FBC Strakonice a následně pak superligový duel Tatran Střešovice–FBC Ostrava.

 

florbal1a florbal3a florbal2a