REPORTÁŽ: Hodonínské drakobiti protáhlo 3500 návštěvníků

Škola sice už má svůj začátek pár dní za sebou, počasí se ovšem tváří, jako by si ani nevšimlo, že prázdniny skončily a dál Jižní Moravu zásobuje tropickými dny. Jeden takový nastal i 9. září, kdy se v Hodoníně na řece Moravě konaly závody dračích lodí s bohatým doprovodným programem pod názvem Hodonínské drakobití. Není tedy divu, že vysoké teploty vytáhly k vodě zástupy lidí. Akce byla součástí projektu Tipsport Sportuj s námi.

Dokázali bychom uvítat ještě víc příchozích, ale moc nás těší, že si cestu k nám do loděnic našlo 3500 fanoušků. U nás pak mohli strávit bezstarostně celý den s patřičným servisem. Neustále se něco dělo a nechyběla ani zóna s food trucky, kde si každý mohl po libosti vybrat, na co má chuť. Zkrátka a dobře na nudu nebyl čas a skvěle se bavili příchozí dospělí i se svými ratolestmi,“ uvedl Filip Švrček z pořádajícího Veslařského klubu Hodonín.

Jako první se na vodu v 9 hodin pustily děti v rámci svých jízd, přičemž ty čistě příchozí sestavily dvě posádky. Od 10 hodin pak kontinuálně do pozdního odpoledne probíhaly závody dospělých, celkem se přitom představilo 18 posádek a tedy 430 lodníků. Fanoušci na břehu vytvořili posádkám bezvadnou atmosféru, kterou si řada nováčků nadšeně pochvalovala.

Kromě vodních radovánek probíhal po celý den sportovní program na souši, kde si děti mohly vyzkoušet ve spolupráci s řadou zájmových oddílů z Hodonína širokou škálu aktivit – jako spike ball, skákací hrad, veslařské trenažéry, trampolíny, aktivity ve skateparku. Mimoto vystoupila Cirkusová akademie Jiřího Sadily a interaktivní divadlo Zahrátky. S blížícím se večerem odstartoval koncertní program, v jehož rámci se představily formace i sólisté – Trochu klidu, Michal Horák, Pavel Čadek Easy Line, Vojtaano a Morčata na útěku.

Nejnáročnější na organizaci tak velké akce je, aby se ji dařilo stále posouvat někam dál. Proto jsem rád, že i po právě skončeném devátém ročníku mohu konstatovat, že to daří. Stále uvažujeme, co vylepšit, nestojíme na místě, a to nese své ovoce. Výtěžek z akce jsme se rozhodli věnovat na program Senioři v pohybu, což je nový projekt, který podporuje aktivní vyžití seniorů nad šedesát let,“ prozradil Filip Švrček.