REPORTÁŽ: Hokejová hala patřila dva dny hráčům curlingu

Brno je známé velkým zájmem o sport všeho druhu. A tak se v úterý a ve středu 3. a 4. dubna v hale Úvoz přeměnilo hokejové hřiště na dráhy pro curling. Pod vedením zkušených lektorů a hráčů z Prvního curlingového klubu Brno zde proběhl 2. ročník sportovní akce pro širokou veřejnost – Brno hraje curling. Dvoudenní klání navštívilo téměř osm set zájemců o tento netradiční sport.

Pořadatelé pro účastníky připravili pět závodních drah – tři pro dospělé a dvě pro děti. V průběhu obou dopolední halu navštěvovaly převážně děti ze základních škol, ale přidali se také studenti z brněnského Gymnázia Matyáše Lercha.

„Během dopoledne si curling přišly vyzkoušet asi čtyři stovky dětí a mládeže. Po patnácté hodině pak do haly přicházeli i dospělí. Těch bylo jistě přes 350,“ uvedl Roman Podlena, hráč 1.CK Brno a jeden z organizátorů.

Po oba dva dny byla pro zájemce otevřená hala od 8 do 23 hodin. „Řada účastníků o akci věděla již z loňska, a tak si předem rezervovali dráhu. V úvodních dvaceti minutách jim lektoři zopakovali základní informace o hře, zkusili si hodit pár kamenů a pak měli čtyřicet minut na samotnou hru. A přestože jsme měli hodně rezervací, vždy jsme nechávali alespoň jednu dráhu volnou pro další zájemce. Pro děti byly navíc  k dispozici menší a lehčí kameny,“ řekl Roman Podlena.

Celá akce proběhla za podpory Městské části Brno-střed a zaměstnanců brněnské haly na Úvoze.