REPORTÁŽ: Hornettlon v Ralsku s rekordním počtem účastníků

Ralsko – V sobotu 16. června se v Hradčanech na Českolipsku uskutečnil 7. ročník atraktivního triatlonového a kvadriatlonového závodu nazvaného Hornettlon. Krásné počasí přilákalo rekordní počet nadšenců, kteří zdolávali úseky plavání, kola, běhu a ti nejodvážnější si přidali ještě kolečkové brusle.

„Akce proběhla na výbornou, počasí bylo skvělé. Závody absolvovalo 342 závodníků, což je v jeho krátké historii akce doposud nejvyšší počet,“ komentoval vysokou účast ředitel závodu Ondřej Litresits.

Půl kilometru plavání, dvacet kilometrů na horském kole a pět kilometrů běhu – to byla náplň triatlonové části, na kterou se přihlásilo nejvíce zájemců: 114. V kategorii Elite zvítězil Ondřej Olšar, jenž cílovou pásku proťal v čase 1:00:57,52 hod. Mezi ženami byla nejrychlejší Lenka Fanturová výkonem 1:14:11,62 hod.

Kvadriatlonisté absolvovali navíc také jedenáct kilometrů na kolečkových bruslích. Vítězkou mezi ženami se stala bývalá česká reprezentantka v běhu na lyžích Zuzana Kocumová. Ta zdolala všechny čtyři úseky v čase 1:41:45,99 hod. Mužskou kategorii vyhrál Karel Jirák výkonem 1:32:17,83 hod.

Pořadatelé nezapomněli ani na méně zdatné sportovce. Ti zdolávali triatlon nebo kvadriatlon v týmové soutěži, v níž každý člen družstva zdolával formou štafety jeden úsek.

Po skončení soutěže se uskutečnilo slavnostní vyhlášení tří nejlepších závodníků v jednotlivých kategoriích. Nejúspěšnější aktéři obdrželi originální ceny.

Kompletní výsledky na: http://vysledky.irontime.cz/vysledky1194/