REPORTÁŽ: Hradecké sportovní hry nabídly streetové sporty – zúčastnil se jich i exsparťan Václav Kadlec

Umožnit příchozím vyzkoušet si sedmero sportovních odvětví, která stvořila sama ulice, to si vytkli za cíl organizátoři Decathlon Hradeckých sportovních her. V tropickém počasí, které ve východních Čechách zavládlo v sobotu 8. srpna, se jim podařilo na Smetanovo nábřeží v Hradci Králové přilákat v průběhu celého dne více než šest set milovníků pohybu všech věkových kategorií. Akce byla součástí projektu České unie sportu ČUS Sportuj s námi, jehož mediálním partnerem je Deník.

„Počasí nám přálo, nepršelo a měli jsme krásných letních 32 stupňů. Radost nám i s ohledem na současnou dobu udělala účast, do turnajů se zapojilo na dvě stě sportovců a další zájemce přilákal dětský sportovní den. Junioři si mohli vyzkoušet šestnáct různých stanovišť a soutěžit o ceny. Hosté sledovali turnaje a exhibice na skateboardech, koloběžkách či in-line bruslích na U-rampě a také se přiučit od profesionálních jezdců v rámci speciálních lekcí,“ popsal Jan Večeřa z pořádajícího sdružení Sport and Culture Entertainment.

Program začal v 10 hodin slavnostním zahájením a poté se naplno rozhořely boje o vítězství v sedmi sportech: streetbalu, pouličním fotbalu, pétanque, stolním fotbálku, hokejbalu, teqballu a fotbalu jeden na jednoho. Na stanoviště teqballu zavítal rovněž bývalý hráč pražské Sparty Václav Kadlec, takže si mohli návštěvníci vyzkoušet své umění proti profesionálnímu fotbalistovi, který teprve nedávno ukončil aktivní kariéru. Nechyběla ani možnost předvést řidičské dovednosti za volantem testovacích vozů.

„Cílem bylo ukázat veřejnosti sporty v jejich streetové formě prostřednictvím sedmi turnajů v centru města. Především se však pro pohyb snažíme nadchnout děti, a proto nás těší, že si jich za námi našlo cestu tolik, ať už se zapojily do aktivit dětského dne, nebo se přišly podívat na některou ze sportovních soutěží,“ uvedl Jan Večeřa.

Výsledky Hradeckých sportovních her – ALPA STREETBALL CUP, ženy: 1. BBO, 2. BK Nepijem, 3. Jamajský bob, muži: 1. Votroci, 2. X- Ballers, 3. Přeheclej Mádr, Napos Pétanque Cup: 1. Malina, 2. Meduna, 3. Jarkovští, Autocentrum Barth Street Football 3×3: 1. Libčanský zákulisí, 2. Bro, 3. Decathlon, concept Teqball Cup: 1. Matěj Kubový, 2. Martin Friedl, 3. Standa Libřický, Mobilníhřiště.cz Hokejbal CUP: 1. HC Rangers, Doktor Důlek fotbal 1vs1 CUP: 1. Dominik Zdržálek, Rosengart stolní fotbálek: 1. Lucky Bastards.

Kompletní výsledky na www.hradeckesportovnihry.cz