REPORTÁŽ: Hradecký terénní triatlon: Vítězství favorita i překvapení mezi ženami

Do Hradce Králové se sjeli v neděli 31. července triatlonisté, aby zde změřili síly v rámci devatenáctého ročníku Hradeckého terénního triatlonu. Jak název napoví, tentokrát se v areálu rybníku Biřička a jeho okolí neproháněli na silničních kolech, jak by tomu bylo v případě klasického triatlonu, ale na těch horských.

Jsme velice spokojení. Do závodu si našlo cestu tři sta triatlonistů, které doplnilo dvaasedmdesát dětí v dopoledních závodech. Ty vstříc výkonům k jejich velkému nadšení popoháněl náš maskot, lvíček Alex a hitovka od Mirai – Když nemůžeš, tak přidej. Počasí nám navíc dokonale vyšlo, takže se bavili všichni po celý den, ať už zrovna bojovali na trati, nebo někomu fandili,“ líčil Lukáš Netík z pořádajícího Sportovního klubu RN Hradec Králové.

Zatímco malé závodníky čekaly od 10 hodin duatlonové závody, dospělí nastoupili na značky v 11,30 hodin v rámci EASY terénního triatlonu a konečně ve 13 hodin v rámci nezkrácené verze na 400 m plavání, 19 kilometrů na horském kole a 4 kilometry běžecky. Předem se přitom mohli rozhodnout, zda absolvují závod sami za sebe či formou štafety.

Mezi muži se se všemi disciplínami popasoval nejlépe Tomáš Strnad, který na svého pronásledovatele Pavla Peška průběžně získal čtyři minuty. Už před startem byl největším favoritem, jelikož momentálně vede český pohár v terénním triatlonu. Mezi ženami se ovšem na nejvyšší příčku dostala teprve šestnáctiletá Barbora Vencálková, která základ svého skvělého výkonu položila ve vodě, když ji překonala za 8:30 minut, a posléze dílo dokonala na biku a při běhu a nechala za sebou druhou Kamilu Netíkovou z domácího celku.

Co nás nesmírně těšilo, byly spokojené reakce samotných účastníků. Tomáš Strnad, který má na svém kontě řadu závodů, si pochvaloval celkovou organizaci a prize money, další závodníci zase pohodovou, rodinnou atmosféru. O tu se přičinil i moderátor David Cihlář, který po celou dobu informoval o zajímavých momentech a přivítal v cíli každého účastníka,“ uvedl Lukáš Netík.

Výsledky 19. ročníku Hradeckého terénního triatlonu – muži celkově: 1. Tomáš Strnad (Team Cyklotrener Varnsdorf) 1:05:23,19 h, 2. Pavel Pešek (SBR Tri-Team Litomyšl) 1:09:13,42, 3. Daniel Novák (Polná) 1:09:36,28, ženy celkově: 1. Barbora Vencálková (Liberec) 1:20:42,01 h, 2. Kamila Netíková (SK RN Hradec Králové) 1:22:26,73, 3. Eva Víchová (Hradec Králové) 1:25:30,78, EASY triatlon muži: Jiří Koptík (Trisk České Budějovice) 28:51,17 min, EASY triatlon ženy: Monika Štěrbová (Hradec Králové) 33:57,39 min.

Kompletní výsledky na: irontime.cz