REPORTÁŽ: Hubertova 3D zvířátka zasvětila příchozí do tajů lukostřelby

Na patnáct set návštěvníků se sjelo v sobotu 16. října na Svatý Hostýn v okrese Kroměříž, aby se zúčastnili tradiční Svatohubertské pouti. Po mši svaté celebrované olomouckým arcibiskupem Janem Graubnerem využilo několik set z nich příležitosti vyzkoušet si lukostřelbu na stanovišti nazvaném podle patrona myslivosti Hubertova 3D zvířátka.

„Měli jsme dvě skupiny, jednu pro děti a druhou pro myslivce. Zájemci obdrželi potřebné vybavení a doprovod instruktora, který jim vysvětlil, jak se luk ovládá a prošel s nimi všechny čtyři nachystané terče. Děti si za své snažení vysloužily drobnou sladkou odměnu a líbily se jim i samotné makety zvířátek. V rámci soutěže jsme měli 3D figuríny srnky, rysa, lišky a prasete, mimoto i některé další jako třeba tetřeva,“ popsal Pavel Krejča z pořádajícího oddílu LK Mrlínek.

Úkol pro příchozí byl jasný – trefit ideálně všechny čtyři terče. Za tím účelem dostali všichni na začátku osm šípů. K velké radosti organizátorů se našli i tací, kterým se to při jejich lukostřelecké premiéře povedlo, a dokonce se objevilo i několik zájemců o aktivní členství v oddílu LK Mrlínek.

„K povedené akci se skvělou atmosférou přispělo i perfektní počasí. Mimo našeho stanoviště, kde jsme chtěli představit jednu z dávných technik lovu, se mohli poutníci podívat i na ukázky kynologického výcviku mysliveckých psů nebo se pokochat dravými ptáky, které prezentoval rovněž jeden z našich členů,“ uvedl Pavel Krejča.